«Браво» зі снігом і душею

«Браво» зі снігом і душею

Новий сезон у театрі «Браво» стартував захопливим театральним дійством – фантасмагорією із загадковою назвою «Душа в засніженій фаті». 

У місті N почався снігопад, але Міністерство будівництва, яке відповідає за розчищення доріг, на чолі з пихатим і зарозумілим міністром не може впоратися зі стихією й навіть не збирається це робити. Натомість молода команда чиновника, щоб відволікти увагу мешканців від нагальної проблеми, піарить свого шефа в такий спосіб, що волосся стає дибом. 

Утім, пана міністра, роль якого блискуче виконав народний артист України Анатолій Гнатюк, не бентежать будь-які пропозиції його підлеглих. Він навіть погоджується розлучитись із сім’єю заради повії, котру йому запропонували «покохати» нібито з метою її перевиховання. Ситуація стає дедалі абсурднішою, і з кожною хвилиною глядач усе більше розуміє, що місто N – не просто фантазія митців, а реальність, у якій правлять інформаційні технології і в якій ми живемо. 

Ця п’єса – не лише гротеск, щоб посміятися із самих себе, а й пожива для роздумів. Адже одним з найцікавіших персонажів вистави є дівчина-Душа, котра не дає спокою головному піарнику Леоніду, пробуджуючи в ньому совість і людяність. Зрештою, Душа перемагає, і в ефір потрапляють справжні новини про міністра. Але його доля вже вирішена: на його місце призначена жінка-консультант – уособлення зла, яка тільки й чекала на слушну мить, аби посісти крісло високопосадовця. 

- Моя п’єса про те, що наш світ, на жаль, складається з неправди, – пояснює Богдан Гнатюк. – Вона множиться й множиться, одна налазить на другу, а третя – на четверту. Але природа людської душі така, що вона намагається боротися з неправдою. І персонажі п’єси, так чи інакше, чинять опір неправді. Перемагають вони чи ні – відкрите питання, що залишається на розсуд глядачів

А глядачі захоплено дивилися виставу в постановці заслуженого діяча мистецтв України Любові Титаренко, щедро наповнену чудовими хореографічними номерами та сучасними технічними засобами, у якій органічно зіграли своїх персонажів молоді актори театру. 

- В антракті я чув, як виставу з цікавістю обговорювали старшокласники, присутні в театрі. Їхня зацікавленість для мене – найголовніше, – зауважив автор п’єси. 

Найближчі вистави відбудуться 2 і 8 жовтня.