Вдома краще: у Києві прогнозують різке погіршення погоди

Протягом 5 лютого у столиці очікується пониження температури, ожеледь, на дорогах ожеледиця, пориви вітру 15-20 м/с, I рівень небезпечності (жовтий). Киян закликають бути обережними, пересуваючись містом.
«П’ятниця в Україні прийматиме чергове похолодання. Вітер перейде на холодний північно-західний, буде рвучким. Похолодання сприятиме посиленню ожеледиці, ситуація на дорогах та тротуарах ускладниться, — пише синоптик Наталка Діденко. — У Києві завтра також буде дуже слизько. Без опадів. Вдень у п’ятницю очікується -3-5 градусів. Вихідними похолодання в Україні піде далі й посилиться».
Прогнозоване погіршення погодних умов дорожні служби зустрічають превентивною обробку дорожньо-вуличної мережі. Як інформує КК «Київавтодор», особливу увагу приділяють мостам, покриттю із бруківки, спускам, тротуарам, зупинкам громадського транспорту і сходам.
За таких умов Департамент муніципальної безпеки закликає киян бути обережними, пересуваючись містом, і рекомендує дотримуватись порад під час ожеледиці.
Поради водіям:
- потрібно дотримуватися швидкісного режиму, дистанції та відмовитися від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій;
- при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;
- не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі;
- в умовах погіршення погодних умов із інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами.
Поради пішоходам:
- ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву;
- не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби — так краще утримати рівновагу;
- при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю — спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
- будьте уважні й на тротуарі — автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;
- враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази.
Пішоходам під час ожеледиці також необхідно бути особливо уважними на проїжджій частині — переходити дорогу лише у визначених місцях на дозволений сигнал світлофора.
Нагадаємо, сьогодні через негоду дітям у Києві дозволили не йти до школи
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»