Діти з особливими потребами пішли до школи в Броварах

Діти з особливими потребами пішли до школи в Броварах

У Броварах семеро діток з особливими потребами пішли в до школи. Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук написав Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

- У 7мирічної Лізи ДЦП. Її батьки не раз оббивали пороги закладів освіти, щоб прийняли дівчинку. Але до цього часу ніхто не хотів зв’язуватись із "такою" дитиною, максимум, що пропонували – індивідуальне навчання вдома. Вчора Ліза нарешті пішла у перший клас. Її та ще 12 дітей з особливими потребами прийняв приватний навчально-реабілітаційний центр «Мозаїка» у м. Бровари. Тут навчатимуться діти із ДЦП, синдромом Дауна, легкою розумовою відсталістю, аутизмом, порушенням опорно-рухової системи та ін, - написав Микола Кулеба.

 Серед предметів, які вивчатимуть діти математика, християнська етика, природознавство, література, українська мова. Важливо те, що центр відкрито на базі звичайної школи, тобто діти з особливими потребами матимуть змогу спілкуватись із іншими дітьми. Над відкриттям цієї школи організатори працювали рік.

 Координатор і засновник школи Ксенія Карбовська разом із чоловіком багато років займаються благодійністю, працюють з дітьми з особливими потребами. Завдяки цьому з’явилось розуміння – в Україні діти з інвалідністю не можуть повноцінно реалізовувати своє право на освіту, вони змушені навчатись в інтернатах, спілкуватись лише із дітьми своєї нозології. З'явилось бажання відкрити школу європейського зразка – таку, де діти з особливими потребами могли б отримувати знання, навички спілкування, де був би індивідуальний підхід до кожної дитини.

"Вдячний організаторам за зусилля та наполегливість, меру міста Бровари – за сприяння та підтримку, дякую батькам, які своєю активністю стимулюють чиновників до відкриття подібних шкіл. Переконаний, що такий приклад, мають переймати у кожному місті, районі та області", - зазначив Микола Кулеба.

 За даними МОН, в Україні майже 60 тисяч дітей з інвалідністю здобувають освіту в загальноосвітніх школах. Із них майже 5 тис. дітей з інвалідністю навчається в спеціальних класах на базі загальноосвітніх шкіл, ще близько 2 тис. діток з особливими потребами охоплені інклюзивним навчанням.

"Особисто я сумніваюсь, чи реальні ці цифри, адже часто діти з інвалідністю навчаються лише «на папері» , а на справді не мають можливості отримувати освіту та соціалізовуватись в суспільстві. Я переконаний – ці діти повинні навчатись поруч із здоровими дітьми. Ми маємо зробити все, щоб батьки дітей і самі діти з особливими потребами пишались країною, в якій про них дбають!", - наголосив Уповноважений Президента України з прав дитини.