Сім порад, які допоможуть заговорити українською

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь надав рекомендації, як швидко і без проблем перейти на українську мову.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розмістив у своєму Фейсбуці поради про спілкування українською. Нагадаємо, що від 16 січня абсолютно усі надавачі послуг зобов’язані обслуговувати клієнтів українською. Перейти на іншу мову персонал може лише за бажанням клієнта. Важливо, що державною повинна також подаватись інформація на цінниках, інструкціях, квитках та у меню ресторанів. Тим, хто ігноруватиме закон, загрожують штрафи від 5100 до 6800 грн.
«Незайве буде нагадати прості рекомендації, які допоможуть швидко перейти на спілкування українською не тільки у сфері обслуговування», — написав мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
Зокрема, він рекомендує:
- Спілкуватися українською з рідними, друзями та навіть незнайомцями;
- Оточити себе українською всюди — читати книги, дивитися фільми, слухати музику;
- Спілкуватися з носіями української, щоб вивчати нові слова та практикувати вимову, читати історії людей, яким це вже вдалося;
- Завжди говорити українською в магазині, таксі, кав’ярні, вимагаючи дотримання вашого права на отримання інформації та послуг державною мовою;
- Увімкніть українську на всіх електронних пристроях та в налаштуваннях програм, дописуйте українською в соцмережах;
- Користуйтесь українськомовними версіями сайтів, шукайте українською в пошукових системах;
- Заведіть нотатник для нових цікавих слів, фразеологізмів, крилатих висловів.
Раніше «Вечірній Київ» публікував огляд про те, якою мовою розмовляла столична сфера обслуговування впродовж першого тижня дії закону та які заклади відверто порушують нове законодавство.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»