Полохливих тварин підгодовують у Дарницькому лісництві

Дубовими та березовими віниками працівники київських лісогосподарств підгодовують диких тварин взимку. «Харчі» заготовлюють ще влітку. Найчастіше до годівниць приходять козулі.
У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» триває підгодівля диких тварин. Працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях, — повідомили «Вечірці» у лісництві.

Найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» по слідах на снігу, а от фотографій тварин нема — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.
Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.
Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

До слова, хоча фахівці нарікають, що екологічна ситуація у столиці бажає кращого, екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.
У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці. Навіть недавно виникла проблема: розвелося дуже багато кабанів.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»