Учасники Київського міжнародного марафону «ввімкнули» інтелект

Учасники Київського міжнародного марафону «ввімкнули» інтелект

У неділю в столиці відбувся VI Київський міжнародний марафон – наймасштабніша бігова подія року. Захід зібрав 3800 спортсменів з 34 країн світу. Переможцями головного забігу стали Євген Глива та Яна Куликова
- Родзинкою» заходу був новий маршрут 42,195 км завдовжки, який становив одне коло містом. Він починався від Хрещатика, минав Києво-Печерську лавру, далі учасники долали дистанцію біля Музею Другої світової війни, мостом Патона, повз Михайлівський собор та інші мальовничі місця Києва. За домовленістю зі столичною адміністрацією, вулиці, де відбувався забіг, 27 вересня були перекриті хвилеподібно, щоб дотриматися балансу між потребами бігунів та графіком руху міського транспорту
- Організація марафону в одне коло містом – це серйозний виклик і для команди організаторів, і для Києва, але вже зараз можу твердити, що ми гідно його прийняли. Завдяки злагодженій роботі всіх служб та підрозділів учасники змогли продемонструвати найкращі фізичні можливості, – поділився після заходу засновник Київського міжнародного марафону Дмитро Чернецький. 
Відмітною рисою події було те, що поруч із професійними марафонцями бігли спортсмени-аматори. 
- Уперше я взяла участь у подібному марафоні закордоном, у Швейцарії, – розповідає киянка Олена Бабич. – І хоч тоді я була не підготовлена для таких дистанцій, мене надихнула атмосфера змагань, яку створили глядачі своїми оплесками та плакатами. Розумію, що з професіоналами я не можу боротися за п’єдестал, але для мене головне – подолати 42 кілометри. 
А ось професійні марафонці були налаштовані виключно на перемогу, і, за їхніми словами, найвищі місця може забезпечити не лише гарна фізична підготовка. 
- Головне завдання на таких довгих дистанціях – це правильно розрахувати свої сили. А для цього потрібно «вмикати» інтелект, – поділився секретом успіху 45-річний Андрій Коломієць. 
Окрім класичної марафонської дистанції, у межах Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 відбулося ще п’ять дорослих змагань: дві естафети (2х10 км + 2х11,0975 км і 2х21,0975 км), біг на 10 км і 5 км, а також благодійний пробіг на 2 км «БіжиДопоможи». Спеціально для дітей організатори передбачили три дистанції: 100 м (до 6 років), 500 м (від 7 до 8 років), 1000 м (від 9 до 13 років). 
У підсумку основний забіг на 42 кілометри першим подолав сумчанин Євген Глива
- Так сталося, що я бігаю переважно на трасах Швейцарії та Італії. Там такі заходи бувають частіше. Однак не міг пропустити марафон на Батьківщині, – зауважив Євген.