Як відновити режим сну після свят: поради від МОЗ
Після тривалого відпочинку на новорічних вихідних та святкування Нового року і Різдва нерідко буває складно відновити звичний режим сну.
У Міністерстві охорони здоров’я склали перелік порад, як добре почуватися та швидше увійти у звичний робочий графік.
Рекомендації для поліпшення якості сну:
- Спробуйте відновити свій звичний графік сну за кілька днів до першого робочого дня. Пам’ятайте, що варто щодня лягати спати і прокидатися в один і той самий час (навіть у вихідні!).
- Якщо ви полюбляєте перепочити вдень — варто за кілька днів до першого робочого дня відмовитися від денного сну, або ж дотримуйтесь режиму, за якого тривалість денного сну не перевищуватиме 45 хвилин.
- Уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв, а також шоколад).
- Не зловживайте алкоголем і відмовтеся від куріння, особливо перед сном.
- Не вживайте важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий.
- Фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку.
- Зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте.
- Забезпечте тишу і зменште освітленість спальні під час сну. Приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.
У МОЗ нагадують, що доросла людина має спати щонайменше 7 годин на добу, а молодь і люди з хронічними недугами потребують 9 годин сну.
Якщо регулярно недосипати, збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних недуг, гіпертонії, а також ожиріння, порушень імунної системи, психічного здоров’я та ін.
Михайло ЗАГОРОДНІЙ, «Вечірній Київ»