Букети, композиції та різдвяні вінки: екологічні альтернативи новорічним ялинкам
За останні кілька років українцям вдалося кардинально змінити ставлення до традицій святкування Нового року. Зокрема, для більшості людей стало важливим легальне походження ялинки. Деякі йдуть далі, і шукають еко-альтернативи вирубуванню дерев.
Раціональне використання ресурсів та екологічність – явний тренд 2021 року. І найбільш правильним варіантом є цілковита відмова від ялинки. Але такий варіант підходить далеко не всім. Наприклад, якщо в сім’ї є діти, батькам хочеться подарувати їм атмосферу свята. Цікаво, що і штучна ялинка не є панацеєю: як правило, її виготовляють зі шкідливого пластику. Рано чи пізно таке дерево опиниться на смітнику і буде псувати грунти. Як же бути у цій ситуації та чим прикрасити будинок до Різдва?
Ідеальний варіант – різдвяні вінки, букети та інші композиції. В них є чимало переваг:
- Щоб їх створити, не потрібно вирубувати ціле дерево. В композиції використовуються лише окремі гілки, які доповнюються шишками, мандаринами, ялинковими прикрасами.
- Не займають багато місця. Далеко не у кожній квартирі є можливість поставити новорічну ялинку. Та й мороки з нею чимало, бо ж дерево ще треба правильно утилізувати.
- Не містять прихованих загроз. Новорічна ялинка може бути небезпечною для домашніх улюбленців та маленьких дітей, які прагнуть дослідити світ. А от невеликий букет, який стоїть на столі чи підвіконні, не спричинить травм малечі.
Важливо, щоб у таких композиціях не було неекологічних деталей. Замість іграшок із пластику радимо обрати скляні прикраси. Звісно, якщо у вашому будинку є діти, цей варіант не найкращий. Однак зараз є багато альтернативних матеріалів: тканини, паперу, дерева. Ось який реквізит можна також використати для декору:
- ялинкові гілки;
- шишки;
- бавовна;
- гірлянди;
- дрібні ялинкові іграшки;
- стрічки;
- сухофрукти;
- лотоси;
- інші декоративні елементи.
Звісно ж, самостійно зібрати гарний різдвяний вінок буде досить складно. Навряд чи вам вдасться знайти такі елементи декору, як лотоси чи висушені грейпфрути. Тож краще замовити у флористів цветы в Киеве. Професіонали допоможуть підібрати найкращий варіант для вашої оселі. Так, варіантів декору чимало!
Різдвяні вінки
Починаючи з XVIII сторіччя серед католиків стало поширеною традицією прикрашати будинок вінками. Спочатку їх клали на стіл та декорували свічками. Згодом різдвяний вінок почали вішати на двері як символ добросусідства. Сучасні різдвяні вінки роблять не лише з гілок ялинки, а й інших елементів декору.
Новорічні букети
Букети з гілок піхти чи евкаліпту, бавовни, мандаринів, квітів та прикрас можуть стати чудовим подарунком та альтернативою звичайним букетам. Вони прикрасять святковий стіл та створять особливу атмосферу.
Ялинкова гірлянда
Такою композицією можна оформити двері, арки, вікна чи сходи. Її можна зробити з хвої, листя магнолії, шишок, бавовни.
Декор із сухоцвіту
Композиції з висушених рослин набирають все більшу популярність. Це дуже екологічний варіант, адже ці прикраси можуть милувати око декілька років. При цьому вони не потребують особливого догляду.
Затишна оселя – важливий елемент для створення новорічного настрою. Довірте це завдання професійним флористам, які створять для вас особливу композицію.
Леонід РУДЕНКО