Від початку карантину працевлаштовано 450 тисяч українців
Успіхами програми щодо створення 500 тис. робочих місць для громадян України поділився глава уряду Денис Шмигаль.
Є всі шанси наблизитися до цієї цифри. Від початку карантину було працевлаштовано майже 450 тис. українців. Розрахунково ми зберегли 400 тис. робочих місць завдяки тим мотиваційним заходам, які відбувалися, — пояснив прем’єр-міністр в інтерв’ю для Української правди, передає Ракурс.
Також він згадав про програму підтримки бізнесу «5−7−9», яку розпочав попередній уряд Олексія Гончарука.
«Реформа децентралізації — завершена, земельна — проведена. Фактично ми повністю провели аудит землі, визначили, де хто скільки вкрав, що лишилося — передали громадам. Ще ціла низка реформ — медична реформа в роботі, реформа державної служби в роботі, тобто більше 20 реформ повністю в роботі», — похвалився успіхами очільник Кабміну.
Нагадаємо, 22 квітня Шмигаль в інтерв’ю ЗМІ заявив, що в Україні лише офіційно зареєстрованих безробітних понад 400 тис. осіб. Також, за час весняного коронавірусного карантину влада нарахувала 2 млн осіб, які або втратили роботу, або вимушено перебували у тимчасових відпустках. З-за кордону повернулося близько 2 млн трудових мігрантів.
Тоді Шмигаль повідомив, що Кабмін працює над створенням 500 тис. нових робочих місць, зокрема, для заробітчан, щоб «люди залишалися в Україні».
«В Україні також повно роботи. Працювати в соціальній сфері, комунальній сфері, бюджетній, або в сферах з невеликою заробітною платою, але протриматися. І це буде дуже велика кількість робочих місць», — зазначав у квітні глава уряду.
Близько 170 тис. робочих місць Шмигаль обіцяв знайти в сфері дорожнього будівництва і ще близько 150 тис. — в супутніх сферах. Це мала бути робота на кшталт «класти бруківку чи озеленювати» із зарплатнею у межах 6−8 тис. грн.
Створення умов для реінтеграції українських мігрантів було записано в Стратегії державної міграційної політики України ще 2017 року. Після оголошення карантину та локдаунів цієї весни до України з-за кордону повернулися, за різними оцінками, до 400 тисяч громадян. Значна частина з них має проблеми із тим, щоб знайти роботу вдома.
Леонід РУДЕНКО