Киян закликали не нести ялинки до зоопарку
У Київському зоопарку просять не привозити вживані новорічні ялинки тваринам і пояснили чому.
Ветеринари Київзоо одноголосно забороняють використовувати святкові деревця для підгодовування мешканців звіринця. «На жаль, одним з проявів несправжньої благодійності є намагання окремих городян привезти загиблі ялинки до зоопарку», — зазначили в Київзоо.
Тож фахівці звертають увагу киян на наступні факти:
- Інтенсивне вирощування ялинок для подальшого продажу призводить до застосування різних небезпечних речовин заради прискорення росту, привабливого вигляду та подовження терміну їх зберігання.
- Після знімання прикрас на ялинці зазвичай лишається вдосталь фрагментів дощику, конфетті, вати та інших небезпечних для тварин матеріалів.
- Використання сучасних ароматизаторів, барвників, хлопавок та штучного снігу з балончика залишає на гілках ялинки цілу гамму шкідливих речовин.
У Київзоо нагадали, що їхні тварини отримують найкращі корми за індивідуальними раціонами. «Тож найкращим вашим новорічним подарунком для чотирилапих та пернатих стане просто ваш візит до зоопарку всією сім’єю», — зазначили в Київзоо.
Нагадаємо, що фахівці Київзеленбуду вже відкрили 15 пунктів для утилізації новорічних ялинок. Вони працюватимуть до 1 лютого з понеділка до п’ятниці, із 07:00 до 22:00. З адресами пунктів приймання використаних ялинок можна ознайомитися за посиланням.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»