Різдвяні віночки та розкішні ялинки: репортаж із Володимирського ринку

На фото Вікторія Бабич-Вепрєва - маркетолог Володимирського ринку
На фото Вікторія Бабич-Вепрєва - маркетолог Володимирського ринку

Від сьогодні й до 30 грудня у столиці працюватимуть 178 майданчиків продажу натуральних хвойних дерев та новорічних прикрас. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва.

«Вечірка» завітала на відкриття одного із них, що розташований на території Володимирського ринку та поцікавилася щодо асортименту й ціни.

З Закарпаття на Володимирський ринок привезли величезну кількість гілок хвойних дерев – із них майстри уже тут, у Києві, «складають» маленькі ялинки та плетуть віночки – такий товар користується величезним попитом.

«Ми замовляємо хвою у лісгоспів. Вибираємо «екошлях» за приємну суму. Фактично із відходів санітарних рубок створюємо недорогі композиції. Вартість від 100 грн до 300 грн – з минулого року ми не піднімали ціни. До того ж покупець може вибрати віночки. Прикрашаємо їх свічками, сніговиками, калиною», - каже продавчиня Володимирського ринку Марина. 

У такому передноворічному ритмі жінка живе уже 24 роки. Бізнес прибутковий, бо ціна невелика, а охочих – багато. 

Хоча, жінка розповіла, що минулого року композиції користувалися меншим попитом, тож партію хвойних гілочок відвезли у зоопарк. 

«Цього року вже замовили менше «товару», але, якщо буде попит, то готові одразу ж дозамовляти», - продовжує Марина.

Маленькі, зроблені з гілочок ялинки кияни купують найчастіше в офіс або у квартиру на тумбочку, так би мовити – поклав у пакет та й пішов собі. Але це не єдиний «ековаріант» головного символу новорічних свят. На Володимирському ринку продають ялинки у горщиках, які можна після свят посадити у дворі.

«Багатьом сьогодні принципово важливо придбати живе дерево, тож на кількість покупців не нарікаємо. Люди готові один раз викласти більшу суму й радіти усі подальші роки», - коментує жінка.
Також на Володимирському ринку можна придбати голубі ялинки. 

«Нам привозять дерева, які вирощують спеціально до новорчіних свят. Такі «плантації» є у Голландії, Угорщині, Польщі, Молдові та Чехії. Власник фірми - німецький монополіст, який на стовбурі причіпляє «бирки», з якої можна дізнатися всю інформацію про походження новорічної красуні», - розповідає продавець.

Кольорові бирки також є своєрідними цінниками. Ялинки із жовтими чіпами – найдешевші (до 1000 грн), сині - середній клас (1500-2000 грн), червоні – найдорожчі (понад 2000 грн).А є ялинки, які коштують 1.5 тисячі доларів. «Родом» вони із Голландії. Контингент покупців на Володимирській різний, тож і на такі красуні знайдеться «своя» людина.

«Наша ялинка «Субальпійська», привезена з Угорщини. Партія до 100 дерев цьогоріч. Від інших відрізняється трубчастими голками та тим, що вона гарантовано не осиплеться аж до Старого Нового Року. Вартість: від 600 грн до 2500 грн. Можемо поторгуватися», - усміхається продавець.

«Новорічні квіткові композиції купляють до самого свята, тож робимо фактично під замовлення. Більшості таке «задоволення» не по кишені, тож підходять тільки подивитися. Ціна подібному букету – 1000 грн», - розповідає флорист. 

«Вечірка» закликає киян купувати ялинки лише на офіційних ярмарках, бо дерева придбані на стихійних ринках можуть виявитися із «сюрпризом». Комунальники у Києві обробляють сосни та ялиці спеціальними розчинами, які неприємно пахнуть.

Нагадаємо, повний список ялинкових ярмарків.

Фото: Бориса Корпусенка

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»