Сьогодні у Києві відкривається знакова виставка скульптури

Виставка продемонструє 12 творів молодих українських митців
Виставка продемонструє 12 творів молодих українських митців

З 17 грудня 2020 року до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме довгоочікувана виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize

Виставка продемонструє 12 творів молодих українських митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. На вас чекають скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху, і не лише – розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об’єднаних загальною тематикою.

Тема Премії, що, відповідно, стала і темою виставки, – «Коріння та пилок». Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». Де воно, коріння, у глобалізованому світі? Чи довговічне невкорінене? І де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі, та його переживає?

Учасники виставки – номінанти на здобуття премії M17 Sculpture Prize: Алексеєнко Михайло, Буряник Василина, Бучацька Катя, Галкін Данило, Голдаковський Влад, Грубляк Василь, Дяченко Марта, Кириченко Андрій, Попович Тарас, Тарадіна Анна, Шуміхін Даниїл, творча група Локатир Богдан & Журунова Маргарита.

У Києві відкривається знакова виставка

Переможець, який отримає головну грошову винагороду у розмірі 250 000 грн, буде обраний за результатами виставки й оголошений у лютому 2021 року.

Крім того, у лютому 2021 року в межах паралельної програми до виставки відбудеться другий Міжнародний скульптурний форум Reforming the Space II. Цього разу, зважаючи на нові обставини життя, вважаємо за нагальне поговорити не лише про взаємодію художнього об’єкта з фізичним простором, в якому він встановлений, а й із метафізичним, особистим простором, про те, що такий об’єкт може внести до міжпростору людини та природи, людини та Всесвіту.
Програму буде опубліковано згодом.

Детальніше про Премію та номінантів – на сторінці проєкту

Коли: 17 грудня 2020 – 21 лютого 2021
Де: вул. Антоновича, 102-104, Центр сучасного мистецтва М17

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»