Піротехніка у Новорічну ніч: як не зіпсувати свято у столиці

Піротехніка у Новорічну ніч: як не зіпсувати свято у столиці
Піротехніка у Новорічну ніч: як не зіпсувати свято у столиці

Феєрверки, петарди, ракети та інші побутові «іграшки» завжди притягували увагу до себе не тільки дітвору, а й дорослих. Але рік у рік збільшується кількість людей, які отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки та різні травми. Як правило, це трапляється внаслідок необережного, неправильного чи невмілого користування піротехнічними виробами. Аби запобігти біді слід дотримуватися правил пожежної безпеки. 

Практичний майстер-клас, рятувальники влаштували 16 грудня на території 43-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Києва.

Практичний майстер-клас, який відбувся 16 грудня на території 43-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Києва 

«Статистика свідчить про те, що у період новорічних та Різдвяних свят значно зростає кількість пожеж, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості, або ж взагалі несертифікованих. Так, впродовж трьох місяців зимового періоду 2019/2020 року внаслідок необережного поводження з піротехнічними виробами виникло 18 пожеж, з яких 11 сталися безпосередньо в ніч з 31 грудня на 01 січня 2020 року», - зауважив заступник начальника Управління пожежної безпеки ДСНС України Олександр Чекригін.

Щодо використання піротехнічних засобів, то рятувальники наголошують, що купувати необхідно лише сертифіковані вироби, перевіривши упаковку на відсутність дефектів. Проте в умовах збройного конфлікту на сході країни, фахівці ДСНС рекомендують не використовувати хлопавки чи салюти, з поваги до людей, які брали участь у бойових діях.

Практичний майстер-клас, який відбувся 16 грудня на території 43-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Києва 

Вогнеборці практично продемонстрували як правильно встановлювати салютну установку, як її підпалювати, якою має бути безпечна відстань для людини біля неї та як правильно утилізувати виріб, що не спрацював.
Правила безпечного використання петард‚ салютів та феєрверків. Зокрема:

Насамкінець, вогнеборці практично продемонстрували як правильно встановлювати салютну установку, як її підпалювати, якою має бути безпечна відстань для людини біля неї та як правильно утилізувати виріб, що не спрацював.

Практичний майстер-клас, який відбувся 16 грудня на території 43-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Києва 

З метою попередження виникнення трагічних випадків під час застосування піротехнічних виробів рятувальники ДСНС України нагадують елементарні правила безпечного використання петард‚ салютів та феєрверків. Зокрема:

  • купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;
  • перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;
  • забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту;
  • забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;
  • при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані і курити;
  • забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей;
  • не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках;
  • запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху;
  • пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм гратися з піротехнікою;
  • піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.

Будьте обережні при використанні піротехнічних виробів. 
Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині!

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»