У столиці рятувальники спалили ялинку, щоб попередити українців

У Новорічну ніч 2020 року в Україні сталося 11 пожеж через піротехніку
У Новорічну ніч 2020 року в Україні сталося 11 пожеж через піротехніку

Щороку напередодні новорічних свят рятувальники нагадують українцям прості правила «експлуатації» ялинки та бенгальських вогнів. А заразом демонструють, скільки часу треба, щоб несправні гірлянди спричинили пожежу. 

Практичний майстер-клас, влаштували на території 43-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Києва.

«Статистика свідчить про те, що у період новорічних та Різдвяних свят значно зростає кількість пожеж, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості, або ж взагалі несертифікованих. Так, впродовж трьох місяців зимового періоду 2019/2020 року внаслідок необережного поводження з піротехнічними виробами виникло 18 пожеж, з яких 11 сталися безпосередньо в ніч з 31 грудня на 01 січня 2020 року», - розповів заступник начальника Управління пожежної безпеки ДСНС України Олександр Чекригін.

Рятувальники підпалили прикраси, щоб зафіксувати час за який полум'я охопить сосну

Вогнеборці продемонстрували, як недотримання простих правил може призвести до пожежі, та зафіксували час, за який на ялинці згорають паперові прикраси та «дощик».

У теплому та сухому приміщенні вогонь “справиться” із новорічним деревом швидше

Отож, новорічне дерево (штучне чи живе) необхідно встановлювати лише на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі, а також були на безпечній відстані від електроприладів. На ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні та прикрашати її легкозаймистими матеріалами. 

Від несправної гілрянди найперше займається "дощик"
Українців просять не користуватися "підозрілими" феєрверками, а найкраще відмовитися від них взагалі

Щодо використання піротехнічних засобів, то рятувальники наголошують, що купувати необхідно лише сертифіковані вироби, перевіривши упакування. Проте в умовах  війни на сході країни, фахівці ДСНС рекомендують не використовувати хлопавки чи салюти, з поваги до людей, які брали участь у бойових діях.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»