Київські ялинки почали обробляти неприємними речовинами

Куплена "з рук" ялинка може зіпсувати свято своїм запахом
Куплена "з рук" ялинка може зіпсувати свято своїм запахом

У київських скверах та лісопарках почали обробляти хвойні дерева «пахучими» речовинами. І все для того, аби напередодні новорічних свят  сосни та ялинки не стали жертвами вандалів. 

«Безпосередньо у місті районні КП УЗН починають обробляти ялини, сосни, туї та ялівці на своїх балансових територіях репелентами, що розкриваються неприємним запахом у теплому приміщенні, та клеєво-крейдяною сумішшю, яка лишає на рослинах «брудне» забарвлення. На оброблених деревах є відповідні оголошення. Проте, не радимо ризикувати та випробовувати долю, навіть якщо оголошення немає», - зазначають у КО «Київзеленбуд».

Також комунальники організують спільні рейди та патрулювання із залученням працівників державної екологічної інспекції та патрульної поліції.

Ялинки із “сюрпризом”

 Відповідно до чинного законодавства, розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконною вирубкою хвойних дерев, в залежності від розміру дерева:

  • у лісах становить від 519 грн. до 2347 грн. залежно від розміру;
  • у межах міста та інших населених пунктів становить від 1152 грн. до 1852 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.).

За незаконне вирубування лісових насаджень також передбачена кримінальна відповідальність. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. 

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Нагадаємо, з 17 грудня у Києві почнуть працювати легальні ялинкові базари. Визначено 178 адрес, де кияни зможуть купити новорічні дерева.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»