«Завдяки Громадському бюджету Київрада стала кращою в Україні» – Володимир Прокопів

Володимир Прокопів
Володимир Прокопів

Голова фракції «Європейська солідарність» в Київраді Володимир Прокопів заявив, що фракція не голосуватиме за запропонований проєкт бюджету, якщо не будуть збільшені видатки на Громадський бюджет. 

«Громадський бюджет успішно функціонує в столиці з 2017 року. Ми були одними із перших, хто завдяки такому інструменту почав дієвий діалог з громадою. 

Якщо порівнювати із попередніми роками, то число ініціатив киян суттєво зросло. Кількість проєктів, які брали участь в голосуванні у 2017 році, порівнюючи із ГБ-2021, зросла в 4 рази - із 320 ініціатив до 1405. 

У 2021 році маємо реалізувати 351 проєкт на загальну суму 170 млн. грн. Це -ініціативи від киян, які не просто хочуть бачити своє місто кращим, а докладають до цього реальні зусилля. І через Громадський бюджет місто має змогу вирішувати їхні проблеми та втілювати потреби. 

Європейські організації неодноразово визнавали Київську міську раду кращою міською радою в Україні. Ми отримували найвищі нагороди завдяки тому, що стали відкритими, налагодили комунікацією з громадою, запровадивши Громадський бюджет і електронні петиції. 

Скорочення фінансування проєктів Громадського бюджету - це великий крок назад у побудові довіри людей до інструментів прямої демократії. Ми не будемо голосувати за бюджет, де не враховують потреби активних киян, які завдяки ГБ вже впродовж багатьох років роблять столицю кращим містом», - заявив Володимир Прокопів.

Відповідно до проєкту бюджету міста Києва на 2021 рік, на реалізацію проєктів-переможців Громадського бюджету передбачено бюджетні призначення у сумі 169 млн 975 тис. грн, за рахунок яких планується реалізувати 351 проєкт за категоріями: «Освіта, громадянське суспільство» - 193, «Молодь, спорт» - 48, ЖКГ (комунальне господарство, енергоефективність) - 30, «Соціальний захист, інклюзія» - 10, «Культура та туризм» - 24, «Екологія» - 7, «Здоров’я» - 11, «Дороги, транспорт» – 11, «Інформаційні технології (ІТ)» - 8 та Експериментальні (інноваційні, міжтематичні) - 9.

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»