У скільки обійдеться оренда будинку в Києві у Новорічну ніч

У скільки обійдеться оренда будинку в Києві у Новорічну ніч
У скільки обійдеться оренда будинку в Києві у Новорічну ніч

Новий Рік – ідеальне свято для відзначення у колі родини та друзів. Але, щоб воно вдалося на всі сто, крім гарної компанії треба знайти ще й гарне місце для святкування. Багато киян звикли відзначати початок року у ресторанах, або ж винаймаючи приватні будинки, попит на які цього року надзвичайно високий. Журналісти «Вечірнього Києва» дізнавалися, наскільки реалістично та за скільки нині можна забронювати будиночок на Новий Рік. 

Через карантинні обмеження цього року ресторани 1 січня працюватимуть до першої години ночі – що аж ніяк не надихає любителів веселих новорічних застіль. Тому багатьом киянам доводиться екстрено змінювати плани на Новорічну ніч, шукаючи варіант «Б». 

«Упродовж року я та мої друзі працюємо у різних куточках України. І тільки у Новий Рік за традицією можемо присвятити 2-3 дні один одному. Останні чотири роки поспіль бронюємо столик у ресторані. Нам подобається, що не треба нічого купляти, готувати та вирішувати інші оргмоменти. Але цьогоріч все пішло не за планом… Аби святкувати разом, були змушені шукати дім, який нам обійдеться дорожче ресторанну ледь не в три рази!», - розповідає киянка Марта.

Нині орендувати будинок на Новий рік у Києві та області коштуватиме щонайменше від 15 тисяч грн за одну добу. Таке «капіталовкладення» по кишені швидше великій компанії з понад 10 людей. При цьому святкувати треба обережно - бо власники вимагають завдаток у пів вартості оренди - на той випадок, якщо ви розіб’єте люстру чи зламаєте щось із техніки.
На порталі столичної нерухомості можна проаналізувати усі цінові пропозиції. 

«У розділі «Оренда будинків подобово» різко зросла кількість пропозицій приватних будинків, власники яких згодні надати їх для святкування Різдва і Нового року. Є навіть приклади, коли на добову оренду виставляють й будинки, які раніше здавали тільки для довгострокової оренди. Логіка власників така, що за 2 доби вони візьмуть з орендарів суму, що дорівнює або перевищує вартість місячної оренди будинку», - зазначають фахівці сайту.

За статистикою цього порталу, кількість київських будинків, виставлених на добову оренду, зросла на 20% (до 80-100 оголошень). Багато власників додали окремі примітки та пропозиції, що стосуються святкування Нового року в приміщенні.
Зазвичай середня ціна на оренду будинку в Києві та Київській області коливається в межах 3500 – 8 тис грн на добу. На період новорічних свят ціна добової оренди будинку зросла до 15 - 30 тис грн/добу. За ці гроші пропонуються: великі спальні, зона барбекю, камін та просторі приміщення для великої компанії. Нерідко власники згодні надавати будинок на дві доби. Адже організаторам новорічної вечірки потрібен час для її підготовки, а також вони не згодні на ранній підйом для того, щоб звільнити приміщення до 12-14 годин, як це буває зазвичай в готелях.

«Всі будинки для святкування НР за прийнятною для нас ціною (до 7 тис грн) розібрали ще восени. Серед більш-менш адекватних цін – це 12 тис, але треба ще дати завдаток та ще й сильно не «гудіти». Що це тоді за святкування?», - скаржиться Марта.

Серед пропозицій подобової оренди будинків є безліч оголошень, в яких пропонується відпочинок в котеджних містечках і заміських готельних комплексах. У них гостям за окрему плату пропонують новорічну розважальну програму, додаткові місця для дітей, святкову вечерю та новорічний феєрверк. Звичайно, за це доведеться доплатити: новорічна ніч в заміському комплексі обійдеться від 2000 до 5000 грн з 1 особи за добу. Є й новорічні пакетні пропозиції: 4 000 - 6 000 грн за відпочинок 3 дні / 2 ночі й додаткова оплата за новорічну розважальну програму.

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»