Три іпостасі знакового митця покажуть у столиці

Картина Олександра Сухоліта «Зелена вода і вітрила», 2020
Картина Олександра Сухоліта «Зелена вода і вітрила», 2020

16 грудня в столичному аукціонному домі «Золотое сечение» відкривається виставка відомого українського скульптора та художника – Олександра Сухоліта, що представить його скульптури, графіку та живопис.

Олександр Сухоліт - знакова фігура для українського мистецтва. Його ім'я внесено до енциклопедій, художніх каталогів та мистецтвознавчих збірників. Відразу після закінчення Київського художнього інституту (НАОМА), його роботу «Материнство» (1986) придбало Міністерство культури України і передало до фондів Національного художнього музею України. А в 1988 році цю скульптуру відібрали для участі у художній виставці в США. 

Олександр Сухоліт/ Фото: Богдан Пошивайло

Після цього одна за одною розпочались міжнародні виставки та проекти: в Москві, Данії (скульптурна арт-резиденція в рамках культурної співпраці між Києвом та Оденсе), Франції, Японії (спеціальний приз на міжнародному конкурсі міні-принту TAMA ART UNIVERSITY) та інших країнах. Роботи митця зберігаються в приватних колекціях України, Європи та Америки, а також в державних та приватних музеях України та Європи. В мистецькому центрі «Шоколадний будиночок» Національного музею «Київська картинна галерея» з 2019 року працює постійна експозиція творів Олександра Сухоліта. 

На виставці «Іпостасі Олександра Сухоліта» можна побачити роботи різних періодів творчості автора створених в різних видах мистецтва – скульптурі, графіці та живописі. 

Скульптурні та живописні роботи Сухоліта присвячені темі людини та складних філософсько-етичних пошуків форми та змісту. 

Бронзова скульптура Олександра Сухоліта «Мадонна», 1985-2018

Фахівці відзначають різні періоди в творчості митця, серед яких окремо вирізняється архаїчний. Всі твори позначені виразним авторським стилем, «сухолітівською лінією» та простором, яким сповнені всі без винятку твори автора. 

Підсумком виставки стане каталог Олександра Сухоліта, до якого увійдуть статті та твори, представлені на виставці. Усі роботи Олександра Сухоліта, представлені в експозиції, можна придбати в аукціонному домі.

Виставка «Іпостасі Олександра Сухоліта. Скульптура. Графіка. Живопис»
Коли: 16 грудня 2020 – 27 січня 2021, пн-сб 11:00 – 18:00, нд вихідний
Де: Аукціонний дім «Золотое Сечение», вул. Леоніда Первомайського, 4
Вхід вільний

Олександр Сухоліт — народився у 1960 році в Чернігівській області. У 1979 році закінчив Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва (сьогодні Закарпатська академія мистецтв). У 1986 році закінчив скульптурний факультет Київського художнього інституту (сьогодні НАОМА). Майстерня Макара Вронського. Живе та працює в Києві.

Аукціонний дім «Золотое Сечение» спеціалізується у сфері продажів предметів класичного і сучасного мистецтва, предметного дизайну та фотографії. Метою Аукціонного будинку є не тільки формування в Україні цивілізованого художнього ринку, але і стимулювання вітчизняних колекціонерів українського мистецтва XIX-XXІ ст., підтримка їх інтересу до цього яскравого, надзвичайно різноманітного і дивовижного явища світової культури.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»