Київська книгозбірня стала бібліотекою року

Бібліотека популяризує читання через цифрові технології
Бібліотека популяризує читання через цифрові технології

У 2020 році почесне звання «Бібліотека року» у Всеукраїнському конкурсі серед усіх бібліотек країни виборола Центральна районна бібліотека імені Ф. Достоєвського, розташована у Солом’янському районі на вулиці Освіти, 14а.

Щороку Українська бібліотечна асоціація спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України проводить Всеукраїнський конкурс на здобуття звання «Бібліотека року» серед бібліотек України, незалежно від відомчого підпорядкування. Метою конкурсу є посилення ролі бібліотек у соціокультурному та інформаційному просторі країни.

Вперше столична бібліотека отримала таке високого звання  - за проєкт "Книжкові медіатори".

В його рамках для та доступності популяризації читання:

- створили функціональний чат-бот Бібліотеки Солом’янки @SolomaLibBot на платформі Telegram та закупили послуги по його технічному супроводу для автоматизації замовлень книг через е−каталог Бібліотеки імені Достоєвського

- створили мобільний за стосунок «Бібліотеки Солом’янки» на платформі Google Play

- створили власний подкаст bibliotekaDostoevskogo на SoundCloud із запуском нового проєкту #Голос_Бібліотеки 

- створили власний You Tube канал @Room Boom Book

- закупили антикрадіжну систему для книг задля безпечного, повністю відкритого функціонування бібліотечного простору.

Центральна районна бібліотека ім. Ф.М. Достоєвського

Створена в повоєнному 1946 році, з фонду – 4 тис. примірників. У вересні 2008 року переїхала в новозбудоване приміщення (вул. Освіти, 14а). Площа бібліотеки – 982м.кв.
В 1956 році присвоєне ім’я  всесвітньовідомого  письменника Федора Михайловича Достоєвського. У фондах бібліотеки є дореволюційні і довоєнні видання Ф.М. Достоєвського.

Фонд бібліотеки складає понад 93 тис. примірників. Щорічно її відвідує понад 6 тисяч користувачів. Працівники бібліотеки активно ведуть Фейсбук-сторінку та блог

"У Солом’янському районі публічні бібліотеки зі книгосховищ і книгозбірень уже давно перетворилися на сучасні відкриті простори, де кожен охочий може вибрати і книги до вподоби, і цікаво та творчо провести свій вільний час, бо тут проходять зустрічі, презентації, майстер−класи, концерти, виставки тощо, - зазначають у Солом'янській РДА. - Також тут можна вивчити мову (курси англійської та української), навчитися комп’ютерної грамотності (бібліотеки входять в мережу Цифрових хабів), підвищити свій правоосвітній рівень, знайти друзів за інтересами (гуртки, клуби, студії).
У карантинний період на районні бібліотеки лягає подвійна відповідальність – працювати в контексті нової реальності, коли межі між цифровим і фізичним світом розмито, − забезпечувати читачів потрібною літературою, використовувати всі можливості сучасного онлайн нетворкінгу, створювати якісні культурні продукти, продовжуючи ефективно комунікувати з громадською спільнотою".

Нагадаємо, на Нивках запрацювала оновлена бібліотека

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»