Київ серед лідерів рейтингу місцевої електронної демократії в Україні

Володимир Бондаренко
Володимир Бондаренко

Київ займає друге місце за рівнем індексу місцевої електронної демократії в Україні.

Відповідне дослідження проводили експерти Центру розвитку інновацій. Для аналізу обрали понад 30 найбільших міст України. Оцінювались 4 поширені інструменти електронної демократії: е-звернення, е-консультації, е-петиції та Громадський бюджет.

«Київ намагається максимально залучати громаду до управління своїм містом. Для цього ми маємо низку інструментів, які постійно вдосконалюються та розвиваються. Завдяки успішній роботі Громадського бюджету, петицій, консультацій та звернень, загальний показник електронної демократії в столиці фахівці оцінюють в 73,4%», - повідомив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко. 

Він підкреслив, що Київ демонструє найкращі показники у забезпеченні функціонування всіх чотирьох е-інструментів громадської участі. Експерти оцінили столичні IT-рішення для цих платформ на 100%. 

«Також місто отримало високу оцінку за інклюзивність інструментів та якісні нормативно-правові акти, які забезпечують можливість існування ГБ, петицій, консультацій та е-звернень», - відмітив Бондаренко. 

«Разом із тим, Києву є куди розвиватися. Серед наших нагальних завдань –  напрацювати положення про е-консультації та активізувати процес розробки статуту територіальної громади міста Києва. Пріоритет Київради – бути найкращою міською радою в країні, флагманом демократичних перетворень та максимально залучати громадськість до управління містом, аби кожен міг вирішити свою проблему за допомогою інструментів прямої е-демократії. Над цим ми і будемо працювати», - підкреслив Володимир Бондаренко.

Відзначимо, у рейтингу місцевої електронної демократії лідирує Тернопіль, отримавши в загальному рейтингу е-демократії 75,3%. Третє місце за Хмельницьким із результатом 72,5%.

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»