Столична прокуратура вимагає повернути місту землі парку імені Андрія Малишка

Частину парку в травні оточили парканом
Частину парку в травні оточили парканом

Київська міська прокуратура вимагає в суді повернення територіальній громаді земельних ділянок загальною площею майже 1 га та вартістю 47 млн грн на території парку імені Андрія Малишка, що біля станції метро «Дарниця». 

Установлено, що земельні ділянки лісового фонду незаконно вибули з комунальної власності та перебували на праві власності у різних юридичних осіб з цільовим призначенням, зокрема, для будівництва торговельно-офісного та розважального комплексів та паркінгу. 

У травні 2020 року власник земельних ділянок отримав дозвіл на виконання будівельних робіт та звів навколо земель паркан, що викликало обурення серед мешканців міста.

«Зважаючи на те, що законодавство України обмежує набуття у приватну власність земель лісогосподарського призначення, а забудова вказаної категорії земель взагалі не передбачена законом, Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовом про повернення земельних ділянок та скасування державної реєстрації прав на них за товариством», - зазначили в правоохоронному відомстві. 

Підготовче судове засідання за позовом прокуратури призначено на 21 січня 2021 року. 

У листопаді столична прокуратура домоглась через суд повернення у власність громади земельної ділянки в Пущі-Водиці площею 28, 5 га та вартістю 106 млн грн.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»