Киянка, яка захищає громадських активістів, отримала премію Тюльпан прав людини

Тетяна Печончик є головою Центру прав людини “Зміна”/facebook.com/tetiana.pechonchyk
Тетяна Печончик є головою Центру прав людини “Зміна”/facebook.com/tetiana.pechonchyk

Правозахисниця Тетяна Печончик з центру прав людини «Зміна» отримала щорічну премію Тюльпан прав людини  від Посольства Нідерландів.

«Ми вручаємо Тюльпан прав людини, щоб привернути більше уваги до роботи правозахисників та правозахисниць. В Україні, як і в багатьох інших країнах, вони часто опиняються в небезпеці через свою роботу і навіть ризикують життям», – зазначив Йеннес де Мол, Посол Королівства Нідерландів в Україні.

Лауреатка Тетяна Печончик є головою Центру прав людини “Зміна” (м. Київ), що відстоює дотримання свободи слова, захищає громадських активістів, бореться проти тортур і дискримінації та документує порушення прав людини в окупованому Криму. Центр прав людини “Зміна” також номінований на Глобальну нагороду Міністерства закордонних справ Нідерландів у 2020 та увійшов до короткого списку із тринадцяти номінантів зі всього світу.

Лауреатка Тетяна Печончик /Аліна Гармаш

«Тюльпан прав людини – для мене це визнання роботи великої кількості людей, з якими ми працюємо разом не один рік. Дуже часто в правозахисній роботі ти не бачиш швидких результатів. Іноді навпаки – все відкочується назад, може ставати ще гірше. І дуже важливо в такій ситуації розуміти, що твоя робота важлива для когось. І що хтось її підтримує. І звичайно – це дуже велике натхнення для нас, для всієї команди «Зміна» продовжувати ту роботу, яку ми робимо», – говорить Тетяна Печончик.

Центр інформації про права людини Зміна у Києві - це громадська організація, метою діяльності якої є популяризація прав людини, верховенства права та ідей громадянського суспільства в Україні. 

Другою переможницею стала львів'янка Марта Чумало – співзасновниця організації “Жіночі перспективи", яка працює у сфері протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та просуває гендерну рівність в Україні.

Премію Тюльпан Прав Людини за видатні досягнення у боротьбі за права людини вручають в Україні третій рік поспіль.  Крім символічної відзнаки у вигляді статуетки тюльпана, переможці отримають фінансову підтримку своїх проектів. у 2018 премію отримав Дмитро Щебетюк – співзасновник “Доступно.UA”, за внесок у захист прав та протидію дискримінації людей з інвалідністю. У 2019 році, кримська адвокатка Лілія Гемеджі, яка захищає права українських політв'язнів, зокрема, кримських татар та керівник одеського Автомайдану Віталій Устименко за боротьбу з корупцією.

Нагадаємо, устолиці нагородили волонтерів року

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»