У Києві поліцейські вимагали хабарі за «закриття очей»

Правоохоронців затримали після одержання ними 2500 доларів
Правоохоронців затримали після одержання ними 2500 доларів

Заступника начальника відділу кримінальної поліції та двох оперуповноважених одного з районних управлінь поліції Києва затримали за вимагання та одержання хабара.  

Правоохоронці вимагали від чоловіка щомісячний платіж у вигляді 1000 доларів за «закриття очей» на начебто незаконне зберігання у гаражі бурштину. Однак, зустрівшись для отримання першого платежу, поліцейські назвали нову суму у розмірі 3000 доларів.

Жадібних стражів порядку затримали «на гарячому» після одержання ними частини хабара у розмірі 2500 доларів. Наразі вирішується питання про обрання горе-поліцейським запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та відсторонення їх від займаних посад. 

Правоохоронцям повідомили про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу). Поліцейським загрожує від 5 до 10 років ув’язнення.   

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура. Оперативний супровід – Головне оперативне управління Державного бюро розслідувань. 

Нагадаємо, що у листопаді затримали трьох столичних поліцейських, які незаконно утримували чоловіка, та вимагали в нього 10 тисяч доларів.    

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»