На честь відкриття Андріївської церкви у столиці влаштують концерт

Реставраційні та ремонтні роботи тривали майже 12 років,
Реставраційні та ремонтні роботи тривали майже 12 років,

12 грудня, символічно напередодні дня святого Андрія, о 20.00 розкішний бароковий інтер’єр Андріївської церкви наповниться чарівною бароковою музикою. Зважаючи на сьогоднішню ситуацію, відкриття відбудеться в онлайн-форматі.

Андріївська церква є справжнім досконалим втіленням ідей епохи бароко, недарма Андріївську називають «перлиною бароко», адже у дослівному перекладі «бароко» — це і є перлина. Тому на відкритті звучатиме саме музика бароко. 

В онлайн концерті «Бароко крізь часи» у виконанні New Era Orchestra — одного з найкращих незалежних оркестрів України, прозвучать твори Вівальді, Баха, Березовського, Бортнянського.

Програма концерту:

Veracini Overture No.6 in B flat major, Part I, Allegro
Vivaldi Concerto for 4 violins in B minor, RV 580
Berezovsky Sinfonia in C major
Bortniansky Overture to the opera 'La Fête du seigneur'
Vivaldi Concerto in C major, RV 114
Bach Concerto for three violins BWV 1064R
Vivaldi L'Olimpiade, Sinfonia RV 725

Солісти: Кирило Шарапов, Андрій Павлов, Тетяна Андрієвська, Варвара Васильєва, Даніїл Гоноболін

Коли: початок о 20.00
Де: посилання на онлайн трансляцію

У церкві повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас авторства видатного архітектора Бартоломео Растреллі. Майстри почистили ліпнину й відшліфували підлогу. Автентичний колір стін XVIII століття завдяки комп'ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. Також замінено інженерні мережі, встановлено сучасне освітлення, проведені нові системи опалення, подачі повітря, вікна. Для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

Сьогодні у храмі провели першу церковну службу. Символічно, що відкриття випало на 320-річницю з народження архітектора Відвідувачів чекають з 15 грудня. Щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні церква працюватиме як музей.

Напередодні відкиття журналісти «Вечірнього Києва» побували всередині, аби показати, як змінилась церква та дізнались, чи справді невдовзі кияни побачать храм таким, як його запланував Растреллі.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»