Біг по малюнках: на київських вулицях з’явився африканський слон

Всеволод Севастьянов - автор бігового проєкту #creativerundvizh
Всеволод Севастьянов - автор бігового проєкту #creativerundvizh

Всеволод Севастьянов – автор бігового проєкту #creativerundvizh. Чоловік на картах міста, по контурах вулиць, малює різні фігури, а потім пропонує спортсменам та аматорам пробігти за маршрутом «кота» чи «слона».  Головна мета – урізноманітнити щоденні та рутинні пробіжки, які, інколи, демотивують та втомлюють. 

– На створення таких малюнків мене надихнула історія спортсмена із Каліфорнії Ленні Могана, який пробіг надзвичайно складний маршрут у вигляді портрета Фріди Кало на вулицях Сан-Франциско. А під час карантину, коли стало зрозуміло, що всі офіційні бігові заходи будуть скасовані або відбуватимуться в режимі онлайн, почав «прокладати» цікаві маршрути вулицями Києва, –  розповідає Всеволод. 

Він самостійно та разом із компанією однодумців створив уже десяток цікавих маршрутів.

– Бігаємо з вересня цього року. Зважаючи на карантин ми не можемо збиратись великими групами, тому команди по 3-4 людини – найоптимальніший варіант. #creativerundvizh - це спільнота, до якої може долучитись кожен бажаючий та пробігти унікальний малюнок в компанії цікавих людей та отримати натхнення на наступну пробіжку. Мене дуже мотивує, коли друзі надсилають свої малюнки з Миколаєва та Маріуполя, –  ділиться подробицями автор проєкту. 

На картах малюнки виглядають просто, проте за ними стоїть копітка праця.  Всеволод роздруковує карту району в декількох екземплярах, дивиться на неї з усіх боків, щоб побачити, яка геометрична фігура, рослина чи тварина «визирає» з плетива вулиць. 

– Для більшості жителів міста карта міста – це перелік адрес, проспектів, парків та двориків, а для мене - це полотно, яке треба заповнити. Київ – місто із складним рельєфом, що відображається у створенні кожного маршруту. Гарний, незвичайний та детальний малюнок потребує сил та часу на реалізацію, а його тривалість може сягати навіть напівмарафонської дистанції, – каже Всеволод.

Найскладніший маршрут на сьогоднішній день – африканський слон, котрий Всеволод пробіг на Русанівці та Березняках. Його тривалість сягала майже 15 км, а температура на вулиці була нижче 0. 

– Під час зимового періоду кількість пробіжок зменшиться, адже в холодну погоду потрібно бути обережними та не переохолоджуватися. Весною планую збільшити кількість учасників, проте все буде залежати від карантину та обмежень, –  розповідає про майбутнє проєкту #creativerundvizh Всеволод Севастьянов.

Всеволод захоплюється не лише бігом, а й плаванням та велоперегонами, тож готується до головної спортивної мети – змагання Ironman 70.3 в 2021 році.

Катерина ШОБОТЕНКО, «Вечірній Київ»