Децентралізація є ключовим інструментом досягнення членства у ЄС і НАТО

Децентралізація наближає Україну до ЄС та НАТО
Децентралізація наближає Україну до ЄС та НАТО

Реформа місцевого самоврядування є ключовим інструментом успішної трансформації країни та досягнення закладених у Конституції цілей набуття членства у ЄС та НАТО.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на відкритті міжнародної онлайн-конференції "Розвиток громад: довіра, інституції, фінанси та люди", повідомляє Укрінформ.

Віцепрем’єр зауважила, що реформа місцевого самоврядування не є основною частиною Угоди про асоціацію України з ЄС або зобов’язань у межах НАТО - це основний елемент демократичного перетворення України.

«Посилення та розвиток громад є ключовим для успішної трансформації країни та досягнення закладених у Конституції цілей набуття членства у ЄС та НАТО», - сказала Ольга Стефанішина.

Вона додала, що децентралізація наближає Україну до ЄС також через розділення політичних пріоритетів та стратегій не лише на центральному, а й на регіональному рівні.

«Тому для мене особливо важливо стимулювати євроінтеграцію в регіонах. Ми занадто багато вже зробили на центральному рівні, щоб концентрувати ці знання і можливості лише в Києві. Одним з інструментів є Офіси з євроінтеграції. Сьогодні на території України в Херсонській та Дніпропетровській областях створені регіональні Офіси євроінтеграції, і вже наступного року ми відкриємо такі офіси у Хмельницькому та Полтаві», - зазначила віцепрем’єр-міністр.

Пані Стефанішина також повідомила, що багато областей та ОТГ вже звернулися з побажанням відкрити Офіси євроінтеграції на їхній території.

Підготувала Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»