Київводоканал отримав «екологічний Оскар»

Програма «Стоп хлор» -  частина довгострокової стратегії розвитку Київводоканалу
Програма «Стоп хлор» - частина довгострокової стратегії розвитку Київводоканалу

За реалізацію екологічних ініціатив ПрАТ "АК "Київводоканал" відзначили екооскаром на цьогорічному форумі «Екотрансформація-2020».

«Головні з наших екологічних проєктів  – це реконструкція Бортницької станції аерації та програма «Стоп хлор», - зазначили у Київводоканалі. 

Програма «Стоп хлор» є важливою частиною довгострокової стратегії розвитку Київводоканалу, де екологічна складова є однією з основних.

«Попри те, що хлор - достатньо якісний реагент для знезараження води, ми вирішили відмовитись від нього на вимогу суспільства, що чекає від нас води без присмаку і запаху хлору, а також тому, що наші водопровідні станції, які раніше розташовувалися майже на околиці міста, зараз, через появу нових районів, опинилися серед житлових, офісних та громадських будівель, а значить і склади з потенційно небезпечним газ-хлором тепер знаходяться в межах житлової забудови. Крім того, утримання хлорного господарства досить складний і дороговартісний процес», - наголошують на підприємстві.

Київводоканал ретельно вивчив закордонний досвід і серед різних варіантів знезараження обрав ті, що будуть найбільш ефективними для наших водопровідних станцій.

Сьогодні вже 40 відсотків води, що подається у домівки киян, знезаражується без участі хлору за допомогою більш безпечних та екологічних реагентів. 

 Всі артезіанські водопровідні станції були модернізовані і зараз знезаражують воду гіпохторитом натрію, а на Дніпровській водопровідній станції побудовано цех з виробництва діоксиду хлору. В результаті кияни отримали більш смачну воду без зайвих запахів та присмаків. 

«Повна відмова від хлору запланована на 2022 рік, коли буде модернізована і Деснянська водопровідна станція, де зараз  проходять дослідження з підбору оптимального реагента», - зазначають у Київводоканалі. 

Серед інших екологічних проєктів - впровадження технології очищення промивних вод на Деснянській водопровідній станції, зменшення енергоспоживання, а також щорічна акція «Стоп Фосфати».

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»