На Голосіївському проспекті відновили історичний ліхтар

У Києві збереглися опори освітлення, які мають історичну цінність
У Києві збереглися опори освітлення, які мають історичну цінність

У столиці триває заміна мереж освітлення. Водночас є вулиці, де комунальні служби не просто встановлюють нові опори, які ідентичні старим, що мали історичну цінність.

Як це відбувається у Голосієві показав голова Голосіївської РДА Сергій Садовой.

«Голосіївський район оновлюється! Заміна опор освітлення по просп. Голосіївському», - зазначив голова району.

Відтворено історичну чавунну форму опори світильника

Для покращення освітлення проспекту Голосіївського на замовлення КП "Київміськсвітло" виконуються роботи по заміні зовнішньої ілюмінації. Загалом заплановано замінити  приблизно 200 опор освітлення по просп. Голосіївському та 100 опор по дублеру.

«За результатами обстеження старі опори було визнано аварійними, тому для збереження колориту та архітектурного стилю нашого Голосіївського району чавунні форми нових опор будуть повністю відтворені», - повідомляв раніше  Тарас Панчій.

До слова, раніше кияни звернули увагу на «зникнення» старих світильників з Маріїнського парку.  На думку активістів, історичні ліхтарі треба реконструювати, а не замінювати на нові. Зокрема, «раритети» ще збереглися на мосту Патона, Голосіївському проспекті, парку імені Пушкіна та інших локаціях. Дослідник архітектури столиці Семен Широчин навіть  створив карту історичних ліхтарів Києва з адресами та фотографіями.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»