У столиці покажуть литовське кіно: вхід вільний

В програмі 5 різнопланових картин
В програмі 5 різнопланових картин

10-13 грудня в кінотеатрі “Ліра” пройде фестиваль “Дні литовського кіно в Україні”. У програмі будуть представлені як сучасні картини литовських режисерів (художні та документальні, в тому числі і спільного виробництва), так і фільми литовської кінокласики.

Розклад показів:

10 грудня, 19:00 - Тут був Саша (2019, драма, 94 хв., реж. Ернестас Янкаускас)
30-річні Юрга та Томас не можуть мати дітей, тому вони вирішують удочерити маленьку дівчинку. Коли вони приїжджають за нею до будинку опіки, їм повідомляють, що була допущена помилка: замість майбутньої опікунки на них з нетерпінням чекає 12-річний Саша. Директриса ставить ультиматум перед потенційними прийомними батьками: або вони забирають Сашу та проводять разом з ним день, або втрачають можливість удочерити вимріяну дівчинку. Юрга відчайдушно намагається по-доброму вирішити ситуацію та, не порадившись з Томасом, підхиляється тиску директриси.

11 грудня, 18:00 - DELTA ZOO (2018, документальний, 91 хв., Литва / Латвія, реж. Андрюс Лекавічюс)
У 1990-ті хлопчики всього світу дивилися «бойовики через відяк» та мріяли бути супергероями екшенів. Боротьба Литви за незалежність для групи молодих парубків стала прекрасною можливістю здійснити цю мрію. 11 березня 1990 року Литва першою з республік Радянського Союзу оголосила про відновлення своєї незалежності. У відповідь на радянську агресію керівництво щойно відновлених Збройних сил Литви вирішило створити перший неофіційний литовський спеціальний взвод, відомий всім як «Звіринець Францаса».

12 грудня, 13:00 - Інша сторона тиші (2019, драма, 112 хв., реж. Альгімантас Пуіпа)
Дуже лаконічна, сувора, але інтригуюча розповідь про двох братів Еінараса та Каспараса. Їхні садиби знаходяться в одному селі, але ненависть між ними настільки велика, що боячись уступити один одному, вони не можуть знайти спокою. В юності обидва брати кохали одну жінку на ім'я Міна. Тільки для одного вона була дружиною, а для іншого – коханкою. Від цієї любові народився син. Еінарас добре пам’ятає те літо, коли загинув той прекрасний юнак, син Еінараса та Каспараса. І обидва брати були винні у смерті юнака. Ця трагічна подія ще більше поглибила ворожнечу між братами та назавжди лишила їх коханої Міни.

12 грудня, 15:00 - EL PADRE MEDICO(2019, документальний, 98 хв., Литва / Бразилія, реж. Вітаутас Пуідокас)
Дві сучасні лікарні, корабельно-поліклінічна система, тисячі врятованих амазонських індіанців – ці заслуги належать литовському місіонеру, лікарю та філантропу Олександру Фердинанду Бендораітісу (1919-1998). Однак злочин, що трапився в джунглях, оголює й іншу сторону особистості Бендораітіса, а зустрічі з близькими людьми його оточення ведуть до реальності, в якій зникає межа між реальним та вигаданим.

13 грудня, 14:30 - Не пам'ятаю твого обличчя (1988, драма, 81 хв., реж. Раймундас Баніоніс)
Лета та Саулюс познайомилися в дитячому санаторії по лікуванню хвороб серця, для своїх пацієнтів схожому на в’язницю. Їй – 13 років, йому – 14. В гнітючій атмосфері лікарні зароджується перше кохання. Несподіване та сумне, оскільки перші почуття затьмарені невиліковною хворобою Лети, складним світом підлітків та надмірно турботливими дорослими. Батьки та вихователі Лети і Саулюса вирішують допомогти підліткам та «захистити» їх від небезпечного та, нібито, непотрібного для обох почуття.

Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Де: кінотеатр “Ліра”, вул. Вел. Житомирська, 40
Вхід на усі перегляди – вільний.

Організатор проєкту - Посольство Литви в Українi спільно з Мережею "Київкінофільм" та Литовським кіноцентром Lietuvos kino centras.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»