У столиці вшанують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Група дозиметричного контролю та радіаційної безпеки. Червень, 1986 р., ЧАЕС.
Група дозиметричного контролю та радіаційної безпеки. Червень, 1986 р., ЧАЕС.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відзначають щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком електростанції.

14 грудня у столиці заплановане покладання квітів до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та меморіального кургану «Героям Чорнобиля» на території Меморіального комплексу жертвам Чорнобильської катастрофи у місті Києві. Заходи відбудуться з урахуванням карантинних обмежень.

У загальноосвітніх навчальних закладах у грудні проведуть в онлайн-форматі зустрічі з учасниками ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.

Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС також триватимуть у всіх районах столиці.

Нагадаємо, що аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Внаслідок катастрофи прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти.

Указом Президента України №945/2006 установлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня. Саме в цей день 34 роки тому завершилось будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, аварія якого у 1986-му спричинила масштабну екологічну катастрофу.

До слова,  у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні, експозиції національного музею «Чорнобиль»  музею закриті. Водночас із унікальними експонатами музейної збірки, цікавими історіями щодо чорнобильських подій та їх учасників постійно знайомлять  на сторінці музею у мережі Facebook https://www.facebook.com/NationalChernobylMuseum/ .

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»