Київському Палацу Спорту - 60 років

Палац спорту і досі найбільша крита спортивна арена нашої держави
Палац спорту і досі найбільша крита спортивна арена нашої держави

9 грудня 1960 року в самому серці нашого міста, біля підніжжя Черепанової гори відкрився Палац Спорту. 

«Місцевість, у якій розташований комплекс Палацу спорту,  Черепанова гора – така назва цієї височини, що дійшла до нас з минулих часів, і походить від прізвища генерала М. Черепанова, який володів тут величезною земельною ділянкою. Гора межувала з мурами Нової Печерської фортеці, біля її підніжжя була широка передфортечна смуга, так звана “еспланадна”. Згодом ця зона перетворилась на міську вулицю з  такою ж незвичною для цивільного Києва назвою. Саме з того часу ці мальовничі схили стали місцем проведення комерційних та промислових виставок”, - оповідається історія будівлі на офіційному сайті “Палацу спорту”. 

 Вишукана скляна споруда, розташована посередині Спортивної площі, залишається і по сьогоднішній день найбільшою критою спортивно-видовищною ареною нашої держави. Проєкт будівлі здійснили радянські архітектори М. Гречина та О. Заваров, а в спорудженні взяли участь робочі бригади з багатьох міст України, зокрема з Харкова та Одеси, а також з Тбілісі, Риги та Санкт-Петербургу. Палац спорту був побудований у рекордні для масштабів споруди строки - всього 975 днів або 2 роки та 8 місяців.

Для багатьох киян Палац спорту - це  “Палац хокею”

На наступний день після відкриття, арена прийняла змагання з боксу, а за тиждень стартував Чемпіонат з художньої гімнастики.

 За свою 60 річну історію, головна спортивна арена міста прийняла не лише численну кількість чемпіонатів, єврокубків, турнірів та змагань понад 50 видів спорту та стала свідком нових рекордів та досягнень багатьох вітчизняних спортсменів, за успіхами яких слідкувала уся країна.

 Окрім численних престижних чемпіонатів та спортивних змагань, Палац спорту залишається і важливим мистецьким майданчиком для виступів багатьох сучасних зірок української та світової естради та легендарних рок-колективів. 

Палац спорту “бачив” світових зірок

У стінах спортивної арени виступали Backstreet Boys, Deep Purple, Lara Fabian, Sting, Rasmus, Placebo, Depeche Mode, Scorpions, A-ha, Christina Aguilera, Anastacia, Океан Ельзи та багато інших.

У 2005 році Палац Спорту прийняв у своїх стінах перше Українське Євробачення, а у 2009 його Дитячий аналог.

У 2007 році у приміщенні Палацу спорту відкрили Музей, де можна ознайомитися з історією спортивної арени та цікавими фактами, безпосередньо пов’язаною з нею.

Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»