Маєте пропозицію, як покращити життя міста? Готуйте петицію

Подати петицію дуже просто
Подати петицію дуже просто

Сьогодні ще не всі мешканці столиці знають, що на сайті Київради існує сервіс для громадян, який дає можливість донести свої ініціативи до Київської міської ради. Це – електронна петиція. Як вона працює? 

«У мене є дуже цікава пропозиція, яка стосується розвитку міста. Проте я не знаю, як її донести до влади, щоб розглянули і, сподіваюся, змогли її реалізувати».  

З таким запитанням до «ВК» звернувся киянин Віталій Назаренко. Отже, як киянам донести свої ініціативи до Київської міської ради?  

Пропонуємо змінити назву станції метро

«У наближчі рік-два у Києві планується відкриття двох нових станцій метро. Одна з них називатиметься «Виноградар», за назвою мікрорайону. Другу планують назвати «Проспект Правди».Ця назва – атавізм комуністичної пропаганди, адже проспект був названий на честь комуністичної газети «Правди». 

Щоправда, кілька років тому лапки у назві прибрали. Але чи змінилася від цього суть? Постійно виникатиме запитання: що за правда, чому правда? І в лукаве пояснення, що це на честь якоїсь абстрактної Правди, повірити буде важко.
Не виключено, що рано чи пізно назву проспекту буде остаточно, без лапок, декомунізовано. Щоб не зробити ще однієї помилки, не варто називати станцію «Проспектом правди». Є альтернатива: прекрасний топонім у тій місцевості: Вітряні Гори».

Такою має бути станція метро “Проспект Правди”

Така петиція нещодавно була зареєстрована на платформі Київради «Електронні петиції». За неї віддали свої голоси 185 киян. Але цього поки що недостатньо. Щоб ініціатива була розглянута відповідальними особами і прийнята до виконання, потрібно як мінімум зібрати 10 000 підписів протягом 90 днів. 

«Парк мрії» може стати дійсністю

«Ми пропонуємо створити парк у центрі міста - не сквер, не алейку, а справжнісінький парк, площею 5 га, із озером, доріжками та галявинами. 

Є ідеальне місце - земельна ділянка у самісінькому центрі Києва, за адресою вул. Антоновича 52-54, на місці колишнього трамвайного депо. Ця ділянка уже пустує багато років, спроба її забудови закінчилась невдало - на місці виритого котловану утворилось озеро, де вже оселилися качки та інша живність.

Парк у такому місці стане у нагоді усім киянам. 

По-перше, він знаходиться поруч із ст.м. Олімпійська, тому добиратися зручно із будь-якого куточка Києва. 

По-друге, ця центральна частина міста має одну із найщільніших забудов, і рекреаційне місце там потрібне, як повітря. 

По-третє, природа вже сама подбала про те, щоб створити там озеро - нам треба лише все належним чином упорядкувати.

Для створення парку ми плануємо залучити усю київську громаду - оголосити конкурс на назву, зібрати пропозиції щодо концепціі, залучити київських дизайнерів. Це має бути парк для людей, задуманий людьми!»

В Києві парків має бути більше

Це - вже інша петиція, за №9319 - «Створити парк мрії (5га) в центрі Києва». Вона змогла набрати 10 328 тисяч підписів, тому Київський міський голова Віталій Кличко доручив відповідальним органам - постійній комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, постійній комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, а також заступникам голови КМДА розглянути і відшукати шляхи до розв`язання піднятого питання. 

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики вже було розглянуто петицію № 9319 «Створити парк мрії (5 га) в центрі Києва». І, за результатами розгляду, прийнято рішення її підтримати. Тому, можливо, незабаром в центрі Києва справді з`явиться парк мрії киян. 

Небайдужість перемогла

А от петиція про відновлення навчання у фізико-математичному ліцеї №142, за адресою м. Київ, пров. Політехнічний 2А, яка набрала 10 197 підписів, вже реалізована.

«Управління освіти Соломянської РДА у м.Києві видало наказ про закриття приміщення та тимчасове дистанційне навчання учнів ліцею № 142. 

Підставою для прийняття рішення стала експертна оцінка, виконана ТОВ «Проєкт-Студія», згідно з замовленням Солом’янської райдержаміністрації https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-09-20-001031-a.

За цим та наступними наказами учбовий процесс, підготовку до складання ЗНО та набір учнів на майбутні роки фактично призупинено.

Закриття приміщення, з метою демонтажу, створює реальну загрозу подальшому існуванню ліцею, професійного педагогічного колективу та порушує право учнів на отримання якісної освіти, гарантоване Конституцією України.

За дорученням батьків учнів ліцею та небайдужих громадян просимо розглянути можливість поновлення учбового процесу у приміщенні ліцею за адресою м. Київ, провулок Політехнічний, 2А», - вказували автори петиції. 

Після набрання необхідної кількості голосів та вивчення питання посадовими особами, навчальний процес у зазначеному освітньому закладі відновлено.

Освітній процес у закладі відновлено

Всього ж на платформі Київради розміщено 6446 петицій, з них 87 - успішних. 

Петиції можуть стосуватися будь-якого питання, яке відноситься до компетенції Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації та їх структурних підрозділів.

Як подати електронну петицію

Авторизуватися через офіційний сайт Київської міської ради, або на сайті громадського об'єднання (за допомогою Bank-ID, «Картки Киянина», електронного цифрового підпису або безпосередньо на сайті).

  • Пройти верифікацію.
  • Вказати заголовок петиції.
  • Викласти суть електронної петиції та свої пропозиції щодо вирішення порушеного питання, зазначити про очікуваний результат від реалізації електронної петиції.
  • Вказати прізвище, ім'я, по батькові.
  • Вказати поштову адресу (для отримання письмової відповіді на петицію), а також адресу електронної пошти та контактний номер телефону.
  • Надати фото або відео на розсуд автора, яке ілюструватиме петицію.
  • Надати згоду на роботу згідно з правилами сайту, зокрема, обробку своїх персональних даних.
Розділ “Електронні петиції”

У разі отримання 10 000 підписів протягом 90 днів, петиція буде розглянута відповідальними особами протягом десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду та при можливості виконана, а її ініціаторам – надана офіційна відповідь.

Петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на свою підтримку, після завершення строку збору підписів розглядається в порядку, встановленому законодавством про звернення громадян.

Підписатися під петицією зможе кожен, хто її підтримує. Щоб не допустити підписання електронної петиції без участі громадянина, голоси з ознаками фальсифікації автоматично відраховуються.

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»