Без швачки і палітурника: у професійно-технічній освіті Києва оновили спеціалізації підготовки

Професіям, на які немає попиту на ринку праці, не навчатимуть /splicey.org.ua
Професіям, на які немає попиту на ринку праці, не навчатимуть /splicey.org.ua

Кількість напрямів та спеціалізацій скоротили з 200 до 111. Зокрема, припинили підготовку огранувальників алмазів і операторів комп'ютерного набору, натомість створили нові професії:  «Авторемонтник», «Офіс-адміністратор», «Маляр-реставратор».

“Професійно-технічна підготовка студентів має відповідати потребам сучасного ринку праці, - вважає в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський

В.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський

Якщо раніше ми мали понад 200 напрямів та спеціалізацій, то тепер ця кількість скорочена до оптимальної — 111. Ми лишили та актуалізували тільки ті професії, які дійсно необхідні на ринку праці. 

Система професійно-технічної освіти столиці постійно розвивається та наразі перебуває на етапі оновлення ресурсного забезпечення та модернізації матеріально-технічної бази. Роботи ще дуже багато, проте, найважливішим тут має бути ефективна взаємодія і міста, і освіти, і роботодавців”.

Враховуючи відсутність працевлаштування на ринку праці, припинено підготовку робітничих професій за окремими професіями:

«Огранувальник алмазів у діаманти», «Оператор комп’ютерного набору» (навичками цієї професії володіє кожен працівник), «Судноводій малотоннажного судна», «Кухар судновий», «Брошурувальник, палітурник», «Швачка» тощо.

У зв’язку з відсутністю кадрового потенціалу та матеріально-технічного забезпечення закладів професійної (професійно-технічної) освіти відмінено прийом на підготовку робітничих кадрів з професій «Коваль», «Паркетник».

Відповідно до оновлення змісту освіти та державних стандартів професійно-технічної освіти створено актуальні на ринку праці професії нового покоління: 

«Адміністратор програм радіо та телебачення», «Авторемонтник», «Офіс-адміністратор», «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»,
«Маляр-реставратор», «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів».

 Професійно-технічні навчальні заклади м.Києва

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»