Київським котам і собакам потрібна допомога людей

Київським котам і собакам потрібна допомога людей

Безпритульні тварини переживуть морозну зиму тільки якщо пересічні кияни їм допоможуть.

Тисячі бездомних тварин опинилися на межі виживання через морози, які з кожним днем стають сильнішими. Про це зазначають фахівці Гостомельського притулку для тварин.

Насправді щоб пережити зиму, тваринам потрібно небагато – лише їжа та укриття.

  • Їжа для тварин:

Це може бути тепла каша, молоко, бульйон з хлібом, сухий корм, замочений у теплій воді, сосиски. Дорогою на роботу або додому можна зупинитися і покласти їжу: для тварин це буде шансом пережити ще один холодний день.

  • Прихисток для котів:

Коти ідеально перезимовують у підвалах. Кішка – охайна істота і буде виходити в туалет на вулицю. Тому коли мешканці будинків закривають доступ до підвалів, ці тварини залишаються без теплого укриття.

Можна зробити невелику будочку або коробку з пінопластом всередині. Коробку треба обтягнути клейонкою або пакетом, щоб не змокла. Всередину покласти светр, а найкраще – солому, адже светр може стати холодним. Це дасть можливість сховатися від снігопаду, крижаного вітру та опадів.

  • Прихисток для собак:

Собакам в ідеалі потрібна будка, тепла підстилка та навіс. Змайструвати її можна з дощок, які щодня викидають на сміття. 

  • Тварини з обмороженням:

У деяких тварин температура тіла опускається настільки, що градусник не може визначити температуру. Якщо бачите обморожених тварин – беріть їх і швидко відносьте до ветеринарної клініки. Інакше тварина засне на морозі назавжди.

– Просимо, якщо знайшли тварину в критичному стані – заберіть її до себе додому. Закрийте в туалеті, якщо боїтеся за квартиру. Покажіть ветеринару. Зробіть фото. Знайдіть йому або їй сім'ю або залиште собі, – звертаються до киян у Гостомельському притулку для тварин.І додають, що не варто перекладати всю відповідальність лише на притулки та волонтерів: зима для них не менш важкий період року. 

Нагадаємо, що днями у Києві з озера дістали 40 черепах, що вмерзли в лід.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»