У Києві на Русанівських садах знову блокували техніку з будматеріалами для Подільсько-Воскресенського мосту

На місце події приїхали поліцейські
На місце події приїхали поліцейські

Будівельники кажуть, що через постійні акції протестувальників, зриваються терміни здачі об'єкта.

Сьогодні, 8 грудня мешканці приватного сектору Русанівських садів вкотре перекрили рух вулицею Центральна Садова для техніки, що задіяна у будівництві Подільсько-Воскресенського мосту. Протистояння ледь не закінчилося бійкою. 

На садах з’явилися активісти, які представилися мешканцями Троєщини та намагалися розблокувати проїзд, через що виникла невелика сутичка. На місце події підтягнулися чисельні поліцейські. Зрештою протестувальники пропустили будівельну техніку, прибравши з дороги шини та дерев'яні піддони. Вони заявили, що «не хочуть кровопролиття» та розташувалися грітися навколо бочки з вогнем, але пообіцяли наступного разу знову заблокувати проїзд вантажівок. 

Протестувальники стверджують, що не проти самого мосту, однак хочуть, щоб він виходив на Троєщину, а не на Русанівські сади, зокрема, на Центральну Садову вулицю. 

Без сутички не обійшлося  

«Люди бояться, що після того, як добудують міст, ця вузька вулиця стане небезпечною магістраллю. Затишне місце перетвориться у чергову загазовану та завантажену частину міста. До того ж будівельна техніка вже сьогодні нищить Центральну Садову вулицю, яка не пристосована для великогабаритного транспорту. Хоча була домовленість, що вантажівки їздитимуть через Труханів острів», - розповідає адвокат мешканців Русанівських садів Григорій Алфьоров. 

Протестувальники перекрили дорогу шинами та піддонами 

Втім, будівельники вважають, що хтось навмисно підбурює людей і зриває зведення Подільсько-Воскресенського мосту. «Блокування продовжується з весни поточного року. Транспорт не пропускають під надуманими приводами. Дорога, яку блокують мешканці, не належить садовому товариства, а перебуває у комунальній власності. Людьми відверто маніпулюють, кажуть їм, що начебто зноситимуть їх будинки, що міст далі нікуди не йде і взагалі зупиниться на Русанівських садах. Але це неправда», - розповідає заступник директора будівельної компанії «Еко-Буд-Трейд» Сергій Задорожний. 

Сергій Задорожний: “Через блокування робіт усі строки будівництва зірвані”

За його словами, вже збудовані залізобетонні опори для мосту, який пройде над залізницею з подальшими з’їздами в напрямку вулиць Оноре де Бальзака та Алішера Навої. Сергій Задорожний нагадав, що Подільський міст матиме двоярусну конструкцію, суміщену під рух метрополітену та автомобілів. Він з'єднає Поділ і лівобережні житлові масиви — Троєщину, Воскресенку і Райдужний.

«Є затверджений проєкт, в межах якого ми будуємо. Блокування наносить величезні збитки, а головне – втрачають кияни, які б уже в цьому році, як планувалося, могли користуватися мостом у напрямку Троєщини. Але через блокування робіт усі строки будівництва зірвані. І наразі невідомо коли воно завершиться», - зазначив Сергій Задорожний. 

Майже рік мешканці Русанівських садів блокують рух вантажівок до будмайданчика

Раніше мер Києва Віталій Кличко розповів, що з активістами неодноразово зустрічалися. Разом із представниками Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, представниками проєктних установ та підрядних організацій, що працюють на будівництві. Пояснювали і показували план об’єкта, але марно. 

Зрештою будівельники звернулись до правоохоронних органів із вимогою вжити заходів щодо незаконного перекриття руху технологічного транспорту вулицею Центральною Садовою. 

«Не може купка людей диктувати умови кількамільйонному місту. Цей об’єкт життєво потрібен столиці, і ми його добудуємо. Я вважаю таку ситуацію неприйнятною. І навіть дикою!» – заявив Віталій Кличко.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»