Київрада визначила керівників фракцій, сформувала комісії та затвердила заступників голови КМДА

Відбулася сесія Київради
Відбулася сесія Київради

Сьогодні відбулося пленарне засідання сесії Київської міської ради. Депутати розглянули основні питання порядку денного – представлення голів депутатських фракцій, затвердження заступників голови КМДА, формування постійних комісій міської ради. 

Перед початком розгляду порядку денного Київський міський голова Віталій Кличко звернувся до депутатів із закликом консолідувати всі фракції новообраної Київради. 

 Віталій Кличко звернувся до депутатів із закликом консолідувати всі фракції новообраної Київради 

«Нам потрібно втілювати конкретні зміни, а не чубитися в сесійній залі, - зауважив мер Києва. - Заради компромісу і об'єднання всіх політичних сил УДАР поступився своїми амбіціями. Бо ми виходимо з головного - йдеться, перш за все, про розвиток Києва, комфорт його мешканців, а не про керівництво тими чи іншими комісіями. Я закликаю всіх депутатів керуватися саме таким принципом – відповідальністю перед киянами, які нас обрали. Відповідальністю за реалізовані справи, за втілені проекти, за те, що відбувається в місті», - підкреслив Віталій Кличко.

На сесійному засіданні були представлені голови депутатських фракцій Київради.

Нагадаємо, Київрада представлена депутатами від 7 партій: «Європейська солідарність» (31) та «УДАР» (29), «Єдності» - 14 депутатів. По 12 мандатів у «Слуг народу», «ОПЗЖ» та «Батьківщини». Партія «Голос» представлена 9 депутатами. Загалом Київрада налічує 120 депутатів. 

Головою «Європейської солідарності» депутати фракції обрали Володимира Прокопіва. В УДАРі співголовами стали Валентин Мондриївський та Дмитро Білоцерковець.

Депутати фракції «Слуга народу» своїм керівником визначили Євгенію Кулебу. ОПЗЖ - Михайла Наконечного. «Єдність» - Олександра Омельченка, «Батьківщина» - Дениса Москаля, «Голос» - Григорія Маленка. 

Київрада призначила чотирьох нових заступників голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

Так, депутати погодили призначення Володимира Прокопіва на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень. Він займатиметься розвитком місцевого самоврядування в столиці та міжнародним співробітництвом Києва містами-побратимами і європейськими організаціями. Також Володимир Прокопів підкреслив важливість відновлення районних рад у столиці.

Володимир Прокопів

«Київ потребує відновлення райрад. Але не армії чиновників, які проїдають міський бюджет, а ефективних комунікаторів між владою та громадою. Зараз на одного депутата КМР припадає в середньому по 30 тисяч киян, важко охопити всі проблеми. Районні депутати мають покращити комунікацію та пришвидшити вирішення всіх нагальних питань. Я сподіваюся, що теперішній депутатський корпус впорається з задачею відновлення районних рад», - зазначив Володимир Прокопів.

Володимир Прокопів розпочав свою роботу в КМДА у 2007 році, опікувався справами молоді. Згодом став провідним спеціалістом відділу контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Державної інспекції сільського господарства. Депутат Київради VIII – IX скликання. З грудня 2015 до 2020 року обіймав посаду заступника міського голови - секретаря Київради. 
Володимир Прокопів ініціював перетворення першого поверху Київради на публічний простір. Також був апологетом запровадження у столиці Громадського бюджету та електронних петицій до міської влади. П’ять років поспіль очолював офіційну делегацію України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи. Веде активну політику на міжнародній арені, переймаючи європейський досвід у сфері місцевого самоврядування.

Окрім того, на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень призначено Олексія Кулебу, Олену Говорову та Костянтина Усова.

Олексій Кулеба

Олексій Кулеба за освітою - економіст. Був депутатом Ржищівської міської ради Київської  області. Має досвід викладацької діяльності в ПАТ «МАУП» та Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. Працював на посаді менеджера комунального підприємства Київської обласної ради «КИЇВ-МЕДІА». Був радником КП «Плесо». З 2019 року - директор Департаменту міського благоустрою КМДА. 

Олена Говорова

Олена Говорова - призер Олімпійських ігор. Виборола бронзову олімпійську медаль на сіднейській Олімпіаді в потрійному стрибку. Працює фізичною особою-підприємцем, має досвід роботи на керівних посадах. Понад 15 років є членом Національного олімпійського комітету. 

Костянтин Усов

Костянтин Усов має освіту журналіста та правознавця. Створив низку приватних теле-та радіо- компаній. Був радником голови Одеської державної адміністрації. У 2014 році став депутатом Верховної Ради восьмого скликання від фракції «БПП «Солідарність». У Верховній Раді працював на посадах заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та секретаря Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації. Брав безпосередню участь у створенні Закону «Про освіту». Був членом комітету рівності і недискримінації ПАРЄ та членом комітету ПАРЄ по обранню суддів Європейського суду.

Ми поцікавилися думкою депутатів Київради щодо прогнозів про можливість консолідації депутатських сил новообраної Київради. 

Дмитро Калініченко (УДАР):

"Це у Верховній Раді є коаліція та опозиція. У міській раді такого поняття немає, отож не потрібно формувати коаліційну більшість та її декларувати. Вважаю, міська рада не займається якоюсь політикою, а займається вирішенням господарських питань – ЖКГ, освіта, культура та ін. Тому, на мою думку, в депутатів не повинно виникати опозиції до проблем, приміром, дитячого садочка чи школи. В тієї чи іншої політичної сили може бути власна позиція переважно по пріоритетності напрямків і обсягів фінансування. 

Переконаний, міська рада працюватиме досить конструктивно. Звісно, будуть виникати якісь дискусійні моменти. Кожне питання має право на обговорення, під час якого буде прийняте оптимальне рішення для міста".

Андрій Задерейко (Європейська солідарність):

"Наша фракція готова допомагати Віталію Кличку і працювати разом на благо киян. Зокрема, найближче наше завдання – вчасно затвердити бюджет столиці на наступний рік. 

Чи ефективно працюватиме нова рада? Поки що незрозуміло. Київрада це більш господарський орган, від політизації процесів ефективність прийняття рішень падає. Будемо сподіватися на «мінімум» політики". 

Вячеслав Непоп (УДАР):

"Для мене це вже п’ята каденція в Київраді. А значить - довіра і повноваження від людей моєї рідної Солом‘янки продовжувати зміни в нашому місті.

У наступні роки зосередимось на ключових запитах киян: поліпшенні ЖКГ-сервісів; поліпшенні міської інфраструктури, створенні сучасних комфортних зон відпочинку; будівництві нових садочків та шкіл, реконструкції застарілої соціальної інфраструктури. 

Ми починаємо цю каденцію в складний час, який вимагає від нас об’єднаності та максимальної ефективності. І ми готові долати всі виклики. Разом з киянами і для киян!"

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»