Київські адреси революції: місця боїв та історичні будинки розмістили на інтерактивній карті

Урочисте проголошення об'єднання УНР і ЗУНР на Софійській площі в Києві. 22 січня 1919 р.
Урочисте проголошення об'єднання УНР і ЗУНР на Софійській площі в Києві. 22 січня 1919 р.

Інформацію, що стосується «київських» місць Української революції 1917-1921 років можна знайти на інтерактивній карті. 

«З метою активізації дослідницької, популяризаторської та меморіальної роботи в регіонах для відновлення і збереження національної пам’яті про події Української революції, її учасників в усіх населених пунктах України, Український інститут національної пам’яті започатковує створення інтерактивної карти «Місця пам’яті Української революції 1917‒1921 років», - пояснили в інституті.

Місцями пам’яті Української революції є:

  • споруди, в яких розташовувалися органи влади українських держав, представництва українських революційних утворень, політичних і громадських об’єднань;
  • будинки, інші споруди пов’язані із подіями Української революції;
  • будинки, в яких народилися, проживали чи здійснювали діяльність діячі Української революції;
  • місця боїв, зборів, демонстрацій, інших важливих подій Української революції;
  • могили (місця поховань) учасників Української революції: державних діячів, політиків, вояків українських національних військових формувань;
  • пам’ятники, меморіали, пам’ятні дошки, встановлені на честь подій та учасників Революції, об'єкти топоніміки, у назвах яких вшановано події та діячів Української революції.

Інтерактивна карта стане ґрунтовною базою створення різноманітних інформаційних продуктів, як то документальні чи художні фільми, альбоми, каталоги, путівники, енциклопедії, монографії. Вона ж може бути основою для розробки нових напрямів у науковому дослідженні Української революції.

Протягом реалізації проєкту на карту будуть наноситися дані, отримані, перевірені та узагальнені Українським інститутом національної пам’яті. 

До збору інформації залучені науковці, краєзнавці, викладачі, співробітники архівних установ та бібліотек, об’єднані в регіональні робочі групи при обласних та Київській міській державних адміністраціях.

Підготувала Наталка Марків