Оскароносний режисер знімає у Києві фільм про легендарного тренера

Зйомки деяких епізодів фільму проводились в акваторії Дніпра у Києві та на Київському водосховищ
Зйомки деяких епізодів фільму проводились в акваторії Дніпра у Києві та на Київському водосховищ

Картина Вінсента Ворда «Кремінь» («Storm School») присвячена видатному українському тренеру вітрильного спорту Віктору Коваленку.

Стрічка заснована на реальних подіях та розповідатиме про життєвий і професійний шлях видатного українського тренера вітрильного спорту Віктора Коваленка. Саме його вихованці принесли перші золоті та бронзові олімпійські медалі незалежній Україні на Олімпіаді в Атланті, а пізніше – численні найвищі спортивні нагороди збірній Австралії, яку він тренує і дотепер.

Віктор Коваленко, 2018 рік/420sailing.org

На пострадянському просторі Віктора Коваленка називають «Кремінь», а в англомовних країнах — «medal-maker» (людина, яка робить медалі), оскільки лише у складі збірної Австралії, за підрахунками Російської спілки вітрильного спорту, його вихованці здобули на Олімпійських іграх 12 комплектів нагород різного ґатунку.

Роботу над стрічкою новозеландського режисера-постановника Вінсента Ворда (Vincent Ward), який має у доробку оскароносний фільм «What Dreams May Come» (Куди приводять мрії з Робіном Вільямсом 1998), реалізує кінокомпанія «Пронто Фільм» у співпраці компаніями Altamira Creation AG (Швейцарія) та Neofilm GmbH (Німеччина).

Вінсент Ворд має в своєму доробку фільм, який отримав дві премії Оскар

Фільм «Кремінь» має статус національного і, відповідно до Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво, створюється в офіційній копродукції України, Австралії, Німеччини, Швейцарії та Китаю.

Протягом листопада 2020 року зйомки деяких епізодів фільму проводились в акваторії Дніпра у Києві та на Київському водосховищі.

На замовлення кінокомпанії «Пронто Фільм» фахівці Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) КП «Плесо» надавали комплекс послуг з аварійно-рятувального обслуговування та  забезпечували профілактичну роботу для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій під час проведення зйомок (перевірка стану протиаварійного захисту на знімальних локаціях; надання замовнику обов’язкових для виконання вимог щодо справності обладнання і плавзасобів; зосередження на локаціях необхідних матеріально-технічних засобів рятувального призначення; чергування рятувальників, водолазів та медиків САРВС на катерах у місцях проведення зйомок; контроль за дотриманням учасниками зйомок превентивних заходів безпеки тощо).

Фахівці САРВС відповідали за безпеку на зйомках

Особлива увага приділялась безпеці неповнолітніх акторів, які виконують роль Віктора Коваленка у дитинстві та юності, а також акторів, які за сценарієм опинялись у воді. 

З метою створення у кадрі візуального ефекту «туману» активно використовувались димові шашки

Окрім того, з метою створення у кадрі візуального ефекту «туману» активно використовувались димові шашки і необхідно було в умовах низької видимості не допустити зіткнення суден. Тому рятувальники САРВС надавали судноводіям вказівки щодо безпечних траєкторій руху.

Бекстейдж роботи над створенням фільму «Storm School» на кількох київських локаціях. Фото  компанії «Пронто Фільм».

Нагадаємо, у столиці показують фільм про українських легенд хокейної ліги

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»