Міська влада закликає батьків не купувати підручники

Міська влада закликає батьків не купувати підручники

Київська міська влада звертається до батьків із проханням не купувати підручники з новою програмою для 4-их та 7-их класів та інформувати про факти, коли директори шкіл та вчителі вимагають самостійно їх закуповувати. Через деякий час підручники будуть надруковані та з’являться у шкільних бібліотеках для безкоштовного користування. На цьому наголосила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.

Вона нагадала, що всі підручники за новою шкільною програмою мали бути надруковані за кошти Міністерства освіти і науки України. Утім, у зв’язку зі скрутним становищем у країні було вирішено перекласти 50% суми на органи місцевого самоврядування.

Для забезпечення столичних школярів 4-их та 7-их класів підручниками необхідно більше 27 млн грн. Згідно з рішенням Київради від 3.09.2015р., із міського бюджету було виділено половину необхідної суми – 13,6 млн грн, щоб школярі мали змогу навчатися за новими підручниками. Водночас, нині залишається невизначеним механізм оплати друку підручників.

- Маємо надію, що найближчим часом ця проблема буде вирішена Міністерством освіти і науки України. До цього часу просимо батьків, вчителів та учнів із розумінням поставитися до проблеми. До того ж весь матеріал, якого бракує у старих підручниках, вчителі все одно даватимуть дітям, – підкреслила Ганна Старостенко.