Водяні лілії та веселка: у Наводницькому парку відремонтували фонтан

Встановлено 88 форсунок та 54 LED-світильники для відтворення динамічних різнокольорових водних малюнків
Встановлено 88 форсунок та 54 LED-світильники для відтворення динамічних різнокольорових водних малюнків

Капітальний ремонт фонтану у Наводницькому парку завершено. Фахівці упродовж тижня його тестували, а зараз законсервували на зимовий період.

 «На даний момент фонтан законсервований: воду з труб злито, форсунки зняті, система промита антифризовою речовиною, перевірено герметичність з’єднання структурних елементів. Разом з тим, роботи на центральній площі ще тривають – буде влаштовано нове покриття з ФЕМ навколо фонтану, відновлено гранітне покриття сходів, що ведуть до нього, влаштовано пандус до набережної, тому зараз територію огороджують, - зазначили у КО Київзеленбуд.

Оновлений фонтан у Наводницькому парку – це динамічний фонтан із підсвічуванням та грою струменів води із сучасним європейським обладнанням. Умовний діаметр чаші фонтану 32 м. Глибина води в чаші фонтану 0,20-0,30 м. Площа чаші – 620 кв. м. 

«Для роботи фонтану було встановлено 9 циркуляційних насосів для форсунок, 1 дренажний насос, 4 фільтраційні насоси. Встановлено 88 форсунок та 54 LED-світильники для відтворення динамічних різнокольорових водних малюнків: вертикальні «пінні» струмені води, «водяні лілії», «спіралі» та «веселку». Висота струменів – до 3,5 м. Здається, ніби човен із засновниками Києва над Дніпром ніби на веселці «злітає» над Дніпром», - розповідають у зеленбуді.

Керування фонтаном повністю автоматизовано. Є датчики рівня води, доливу води та автоматична станція дозування реагентів, яку знезаражують воду. 

Повністю було переоснащено технічне приміщення та встановлено обладнання, яке відповідає вимогам часу. Проведено всі необхідні роботи з гідроізоляції та герметизації технічного приміщення, влаштовано примусову вентиляцію з метою підтримання плюсової температури у зимовий час та вологості повітря 65%. Перевірено справність роботи обладнання при різкому перепаді температур. 

В рамках капремонту центральної частини Наводницького парку було очищено від графіті набережну (1000 кв. м.) та відновлено п’єдестал пам’ятника після пошкоджень вандалами. Проведено благоустрій вхідної групи парку: відремонтовано сходи, встановлено лави та урни, влаштовано більше 4000 кв. м. газону.

Вже навесні наступного року, коли почнеться сезон фонтанів, цей водограй буде повноцінно працювати. Сучасне обладнання дозволить продовжити «сезон» його роботи на місяць. 

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»