У Києві покажуть кращу анімацію з усього світу: вхід вільний

Фестиваль анімаційних фільмів «КРОК» знайомить із найкращими зразками вітчизняного та світового анімаційного кіно
Фестиваль анімаційних фільмів «КРОК» знайомить із найкращими зразками вітчизняного та світового анімаційного кіно

З 7 по 13 грудня 2020 року у київському Будинку кіно відбудеться ХXVІІ Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК–2020: у рідній гавані», на якому покажуть кращі анімаційні фільми з усього світу. 

З 1989 року Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК» знайомить глядачів різного віку із найкращими зразками вітчизняного та світового анімаційного кіно, як сучасного, так і класичного. Цього року «КРОК» традиційно представить увесь спектр нових течій світової анімації, роботи як визнаних майстрів, так і дебютантів, які своїми оригінальними ідеями надихають анімаційне мистецтво.

У конкурсну програму цьогорічного фестивалю увійшли майже сто фільмів з 20 країн світу

У конкурсну програму цьогорічного фестивалю увійшли майже сто фільмів з двадцяти країн світу. Всього ж на селекцію було подано 1112 заявок з 60 країн.

В Національній конкурсній програмі зібрані найкращі анімаційні роботи 2019-2020 років майстрів та талановитих початківців.

Фільмом відкриття  став «НІС, АБО ЗМОВА «НЕ ТАКИХ» легенди світової анімації, режисера Андрія Хржановського. Унікальний експериментальний епос, присвячений твору українського генія Миколи Гоголя «Ніс» та однойменній опері Дмитра Шостаковича, висвітлює долі інтелігенції в епоху тоталітарного режиму. За декілька місяців фільм вже здобув неймовірну кількість нагород. 

«КРОК» не може залишити без уваги події, що наразі відбуваються в сусідній Бєларусі. Саме тому ми підготували програму фільмів режисерів-аніматорів Білорусі з назвою «Жыве Бєларусь»! (11 грудня)

Особливе місце у програмі займає спеціальний показ «Довга подорож»: до сторіччя легенди світового кінематографа Тоніно Гуерра (11 грудня). Постійний співавтор Федеріко Філліні, Тоніно був добрим другом «КРОКу», неодноразово був його почесним гостей. І ювілейна програма створювалась за участі вдови митця Лори Гуерра.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

7 грудня о 18.00 
Міжнародна конкурсна програма №1 «Спів розуму»
Спеціальний показ анімаційного джему на підтримку білоруського народу «Аніматори світу - Бєларусі» 
Національна конкурсна програма №1 «Майстри» 

8 грудня о 18.00
Міжнародна конкурсна програма №2 «Небачене-нечуване» 
Міжнародна конкурсна програма №3 «Геній місця» 
Міжнародна конкурсна програма №4 «Блакитний страх» 

9 грудня о 18.00
Міжнародна конкурсна програма №5 «Обійми та дотики»
Національна конкурсна програма №2 «Нові імена» 
Міжнародна конкурсна програма №6 «Оповіді з Мультивсесвіту» 

10 грудня о 18.00
Міжнародна конкурсна програма №7 «Незручність» 
Міжнародна конкурсна програма №8 «Людська природа» 
Міжнародна конкурсна програма №9 «Добре і ще краще» 

11 грудня о 18.00
Програму фільмів режисерів-аніматорів Білорусі «Жыве Бєларусь»!
«Довга подорож»: до сторіччя легенди світового кінематографа Тоніно Гуерра
Церемонія закирття фестивалю, нагородження призерів, програма фільмів-переможців.

12 грудня о 13:00 Програма «Родинний кінозал» Найкращі анімаційні фільми для дітей (2019-2020)

13 грудня о 13:00 Програма «Родинний кінозал» за підтримки кінокомпанії

Вперше у рамках Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів "КРОК-2020: у рідній гавані!" відбудеться унікальна колаборація! Цьогоріч окремі покази Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК» відбудуться на незвичній локації  - Музеї на Поштовій площі, куди гостинно запрошує всіх бажаючих команда історико-культурного туристичного центру «Річкова Брама Києва».

Перегляди в Музеї найкращої анімації (два сеанси по півтори години) відбудеться 12 та 13 грудня о 19:00. Вхід на локацію напроти фунікулеру, поряд з Цервкою Різдва Христового. Вхід безкоштовний, але кількість вільних місць лімітовано. Обов’язкова реєстрація, форма з'явиться на сторінці.

Спільно МФАФ «КРОК» та «Таблеточкі» здійснять благодійні покази у лікарнях України, зокрема у Національній дитячій спеціалізованій лікарні МОЗ України «ОХМАДИТ».

Усі заходи та покази фестивалю безкоштовні. Кількість запрошень обмежена. Видаються за наявності. Всі фестивальні заходи відбудуться з дотриманням санітарно-епідеміологічних заходів, зокрема: Вхід до залів Будинку кіно без захисної маски на обличчі заборонено; перебування у Червоному, Синьому, Малому та інших залах лише з дотриманням соціальної дистанції.

Нагадаємо, у столиці назвали лауреатів Всеукраїнської театральної премії

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»