День незалежності Фінляндії відзначать показом фільму про війну

У стрічці війна між Фінляндією та Радянським Союзом показана очима звичайних фінських солдатів
У стрічці війна між Фінляндією та Радянським Союзом показана очима звичайних фінських солдатів

З нагоди 103-ї річниці Незалежності Фінляндської Республіки Посольство Фінляндії в Україні запрошує на онлайн перегляд художнього фільму «Невідомий Солдат» (2017).

Онлайн-показ відбудеться у неділю, 6 грудня о 19.00 (за київським часом).

Про фільм: Хроніка війни-продовження між Фінляндією та Радянським Союзом в 1941-1944 роках з точки зору звичайних фінських солдатів.

Фільм буде доступний для перегляду лише на території України у неділю, 6 грудня з 19:00 до 21:30 (за київським часом). Демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Отримати безкоштовний квиток.

Якщо ви уважно дивитиметесь фільм, то 7 грудня з легкістю відповісте на питання вікторини на сторінці Посольства Фінляндії в Україні та візьмете участь у розіграші цінних подарунків.

Прапор Фінляндії

День Незалежності Фінляндії — національне державне свято, що відзначається 6 грудня на честь проголошення Фінляндією незалежності від Російської імперії. Рух за незалежність Фінляндії розпочався після революції в Росії, котру спричинили заворушення через поразки у Першій світовій війні. Такий розвиток подій дав нагоду Фінляндії вийти з-під впливу Росії. Після декількох розбіжності між не-соціалістами і соціал-демократами про те, хто повинен мати владу в Фінляндії, парламент, на чолі з Пером Евіндом Свінгуфвудом, проголосив Фінляндію як незалежною державою 6 грудня 1917 року. 

День Незалежності вперше відзначався у 1919 році. Однак, в перші роки незалежності 6 грудня було в деяких частинах Фінляндії незначним святом, на противагу 16 травня — яке було святковим днем для Білих, котрі перемогли про-комунітичні сили у Фінській громадянській війні 1918 року.Протягом перших десятиліть незалежності, День Незалежності був дуже урочистим святом, котре відзначали патріотичними промовами і службами Божими. З 1970 року святкування набрали більш життєвого вигляду — магазини почали прикрашати свої вітрини синім і білим, кольорами фінського прапора, пекарі почали пекти торти з синьою та білою глазур'ю. 

Для багатьох фінських родин традиційно у цей день запалювати дві свічки — синю й білу — в кожному вікні свого будинку у вечірній час. Цей звичай походить з 1920-их років, але ще раніше свічки ставили у вікна в день народження поета Йогана Людвіга Рунеберга, як мовчазний протест проти російського гноблення. Популярна легенда каже, що дві свічки використовувалися як знак для інформування молодих фінів на їх шляху до Швеції та Німеччини, щоб стати єгерами, що будинок готовий запропонувати житло і прихистити від росіян.

Марія Катаєва