У ЗСУ затверджено Доктрину розвитку військового лідерства

Реалізація Доктрини дозволить підняти рівень професійної підготовки військових
Реалізація Доктрини дозволить підняти рівень професійної підготовки військових

В Україні затвердили Доктрину розвитку військового лідерства у Збройних Силах України. 

Документ підписав начальник Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук.

Лідерство залишається ключовим компонентом забезпечення професійної діяльності як окремих військовослужбовців різних категорій, так і органів військового управління, військових частин, підрозділів під час виконання завдань за призначенням, не дивлячись на різноманіття визначень та методів реалізації. Вагому роль лідерство військовослужбовців відіграє, зокрема, у цінностях, традиціях, етиці поведінки, дотриманні військової дисципліни та корпоративної військової культури в арміях держав-членів НАТО.

“Дана Доктрина – це документ, що відображає систему поглядів на процес, роль, місце та завдання військових організаційних структур щодо військового лідерства. Вона має на меті систематизувати ідеї, переконання, погляди й принципи військового лідерства, визначити та розкрити сутність засадничих лідерських цінностей у ЗС України, надати чіткі характеристики ідентичності лідера в українському війську тощо”, - пояснили у Міністерстві оборони України.

Практична реалізація цієї Доктрини дозволить підняти рівень професійної підготовки, розвинути моральні та психологічні можливості особового складу сил оборони, розкрити та реалізувати національно-духовний потенціал бойових традицій українського війська, підтримувати психологічну готовність та ефективно виконувати завдання за призначенням.

Нагадаємо, Збройні Сили України готові збільшити національні внески в операції під проводом НАТО та залучатися до планування операцій Альянсу із врегулювання криз на ранніх етапах.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»