В Україні стартувала акція "Новорічна ялинка – 2021"

Українців просять купувати ялинки на легальних ярамарках
Українців просять купувати ялинки на легальних ярамарках

В Україні стартувала природоохоронна акція Новорічна ялинка – 2021. Так, Держекоінспекція посилить контроль за легальною реалізацією ялинок спільно з правоохоронцями та органами місцевого самоврядування.

Головне завдання зараз - забезпечити легальну та прозору підготовку новорічних ялинок для продажу, та не допустити браконьєрських вирубок хвойних дерев. У передноворічний період збільшуються обсяги незаконної вирубки ялинок для продажу, і щороку її масштаби зростають.

«Так, у передноворічну пору з 28 листопада 2019 року по 16 січня 2020 року ДЕІ розрахувала 695,9 тисяч гривень збитків. Це у три рази більше, ніж протягом аналогічного періоду 2018-2019 років. Штрафи сягнули 45,6 тисяч гривень, що вдвічі перевищує показник попереднього року», - заявив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Також чиновники просять і українців бережно ставитися до довкілля.  

«Велику кількість хвойних дерев знищують люди. Якщо ви все-таки хочете бачити вдома живу ялинку на Новий рік, то її можна придбати законно. Найліпший варіант - штучна або ж дерево у кадці, яке потім можна висадити біля будинку», - додав Андрій Мальований.

Нагадаємо, новорічні ярмарки у столиці стартують 17 грудня і триватимуть аж до 30 грудня включно в кожному районі столиці.

До слова, у Києві кілька років поспіль, торговці залишають цілі гори непроданих дерев – ялинкові звалища утворюються по всьому місту.  

Водночас після кияни можуть утилізувати новорічні дерева правильно, з користю для екології міста – після свят «Київзеленбуд» щороку відкриває пункти прийому ялинок.  

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»