На фасаді старовинного будинку у центрі Києва влаштували «сплячу» фотовиставку

У вікна кам’яниці інтегрували архівні світлини українського фотографа Івана Карпова.
У вікна кам’яниці інтегрували архівні світлини українського фотографа Івана Карпова.

У день народження Григорія Сковороди фасад 120-ти річної закинутої будівлі перетворився на галерею. Мета проєкту — привернути увагу суспільства та влади до проблеми занепаду цінних будівель та популяризувати історію української фотографії.

Сьогодні у вікнах Кам’яниці з Драконами (бульвар Шевченка, 19) відкрили незвичну галерею. 

. На фотографіях — українці в національному вбранні з заплющеними очима/Вечірній Київ

У вікна кам’яниці інтегрували архівні світлини українського фотографа Івана Карпова. На фотографіях — українці в національному вбранні, а їх очі заплющені за допомогою комп'ютерної графіки.

Цей образ — відсилання до філософії Сковороди та інтерпретація сучасного світу, що спить непробудним сном; світу, де ми швидко віддаляємось від реальності і поринаємо в гіпертекстові мережива, створені для нас цифровими медіа та всепроникною рекламою.

Так виглядає фасад будівлі

“Для нас такі інтервенції — про пошук нових сенсів та шляхів самовираження для закинутих будинків. Перетворюючи фасад будівлі на галерею, ми прагнемо розбурхати застиглу історію “Кам’яниці з драконами”, - розповідають організатори.

Ліпнина з драконами на старовинній будівлі

Виставка “Будинок, що спить” створена в рамках проєкту «Зазираючи у вікна». Інсталяцію готує Ukrainian Association of Professional Photographers - UAPP у співпраці з Мапою Реновації.

Проєкт також підтримала міська влада: Департамент охорони культурної спадщини КМДА, заступник голови КМДА Валентин Мондриївський та очільник Шевченківського району Олег Гаряга. 

Акція триватиме лише один день, усіх запрошують відвідати галерею 3 грудня. 

Так виглядав будинок у 1905 році
Роки побудови1899
Архітектурний стильісторизм, неоренесанс
Тип влаcності будівлікомунальна
Площа будівлі1320 м2

Житловий будинок, колись був частиною садиби купчихи Лисіної. Зараз пустує, на відміну від кутової секції на перетині з вул. Комінтерну, де розташувалась поліклініка. Архітектура ордерного типу з ознаками стилю класицизм. Чоловий фасад складається з трьох площин, централь­ну з яких зрізано, дві бічні розвинено по горизонталі.

Мапа Реновації  - незалежна організація, учасники якої досліджують архіви, вивчаємо історію закинутих будівель, слідкують за станом закинутих будівель і подіями навколо них. 

Фото Вечірній Київ, Мапа Реновацій

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»