Двадцятишестирічна велосипедистка стала призеркою чемпіонату Європи

Двадцятишестирічна велосипедистка стала призеркою чемпіонату Європи

Кермо та педалі, що працюють в балансі з тілом. Сорок кіл і львів’янка Тетяна Клімченко стала призеркою чемпіонату Європи з трекових велоперегонів, що проходив на початку листопада  у болгарському місті Пловдив.

Дівчина часто навідується до Києва, адже є членкинею Національної збірної України з велоспорту, тож поділилася із журналістами «Вечірки» своїми враженнями та емоціями.

«Цей важкий, карантинний рік, особисто для мене дуже успішний - я здобула бронзову медаль Чемпіонату Європи з велоспорту на треку у перегонах скретч», - каже Тетяна.

В індивідуальних перегонах Тетяна Клімченко змагалась із 14 спортсменками та випередили її лише представниці з Італії та Білорусі.  

«Змагання 2020 року мали свою «родзинку» – самонагородження. Тобто ми самі собі одягали медалі. Також призерам не вручали квіти: вони вже лежали на п’єдесталі. І, звичайно, більша відстань між нами та фотографами», - розповідає про церемонію нагородження Тетяна.  

У професійному велоспорті вона уже сім років. За цей час було чимало нагород: на Кубку світу, чемпіонатах Європи та інших змаганнях.  

«Це досить високий рівень, тому і тренування складні і виснажливі. Можуть тривати до чотирьох годин щодня», - ділиться велосипедистка.

Водночас Тетяна залюбки проводить відкриті уроки для дітей. Розповідає, про особливості перегонів у різних країнах, фізичні та психологічні навантаження, які переживають  спортсмени, готуючись до чемпіонатів. Та головне, не забуває розповісти про відчуття щастя та спокою, які настають у мить, коли розумієш, що ти чемпіонка!

Катерина ШОБОТЕНКО, “Вечірній Київ”