Як спорт допомагає киянам пережити карантин та зміцнити імунітет

У будь-яку пору року спорт додає здоров`я
У будь-яку пору року спорт додає здоров`я

«Воркаут від мера допоміг нам стати спортивною сім`єю. І ми радимо киянам використовувати унікальну можливість займатися спортом на сучасних тренажарах, які встановлено біля ваших будинків» 

Це відгук родини Володимира та Алли Тиртичних. Кожен їх день розпочинається з того, що подружжя бере свого кудлатого друга - пса Рая і відправляється на спортивний майданчик. 

Кожен ранок родини Тиртичних розпочинається на спортивному майданчику

«Донедавна нас не можна було назвати спортивною сім`єю. Вранці ми прокидалися й після невеликої зарядки та кави, поспішали на роботу. Все змінилося після того, як біля нашого будинку встановили сучасний спортивний майданчик. Він нам настільки сподобався, що ми вирішили щоранку ходити туди на тренування. Вже кілька місяців поспіль не пропускаємо жодного вранішнього заняття спортом. Хіба що, коли йде дощ. 

Виконуючи вправи на свіжому повітрі, ми помітили, що відчутно поліпшилося загальне самопочуття, зміцнився імунітет, отож менше стали хворіти. Дуже вдячні нашому меру Віталію Кличку за такий подарунок!» - розповідає Алла Тиртична.

Кілька вправ - і настрій чудовий

Програма «Безкоштовний спорт доступний кожному» діє в Києві вже 4 роки. За цей час у різних районах столиці біля житлових будинків були встановлені спортивні комплекси Street Workout. Як правило, їх розміщують поряд з існуючими дитячими майданчиками з метою популяризувати здоровий спосіб життя серед дітей та молоді.  

«Завдання програми«Безкоштовний спорт доступний кожному» – встановити сучасні спортивні майданчики у кожному дворі багатоповерхівок. З тим, щобзамінити старий турнік «радянських» часів на сучасний спортивний майданчик з антитравматичним покриттям для занять спортом. Ообливістю комплексів Street Workout є і те, що вони - антивандальні, отже їх зламати фактично неможливо. Щороку таких комплексів у Києві встановлюється близько 200. Але, оскільки в місті налічується 10 тисяч багатоповерхових будинків, то відповідно програма діятиме ще багато років», - прокоментувала депутат Київської міської ради Ганна Старостенко

Якщо біля вашого будинку уже встановлено спортивний майданчик Street Workout, то існує безліч причин, щоб розпочати займатися спортом. 

Такі комплекси в столиці мають бути встановлені біля кожної багатоповерхівки

Зручне місце і час. Ви самі вибираєте, де будете тренуватися. Всього пару хвилин, і ви - на місці. До того ж, ви не прив’язані до часу, вийти займатися можна тоді, коли зручно.

Користь свіжого повітря. Кисень дуже важливий для нормального функціонування всіх органів і систем. Виконуючи вправи на вулиці, ви отримуєте додаткову порцію кисню, який в парі з фізичними навантаженнями покращує обмін речовин, покращує зовнішній вигляд і самопочуття.

Самостійний вибір. Велика кількість різних елементів і доступність програм різної складності дає можливість підібрати відповідний комплекс для новачків і вже досвідчених спортсменів. Прислухаючись до власних відчуттів і орієнтуючись на свої сили, ви можете самостійно коригувати програму.

Хороший результат. Систематичність і правильне харчування допоможуть досить швидко досягти видимих результатів, які можна порівняти з досягненнями в залі.

Безліч соратників. Ви легко знайдете захоплених цим спортом людей, з якими можна ділитися інформацією, досягненнями і навіть почати тренування в парі. До того ж, це відмінний спосіб мотивації.

Інна БІРЮКОВА “Вечірній Київ”