На столичній сцені презентують детектив за Іваном Франком

Головний герой вистави розплутує дивні справи вдома/ Ira Marconi
Головний герой вистави розплутує дивні справи вдома/ Ira Marconi

У грудні на малій сцені Театру на Подолі відбудеться прем'єра вистави “Імітація” за романом Івана Франка.

Постановка здійснена за романом Івана Франка 1892 року «Для домашнього огнища». Твір написано на основі реальних подій — гучних судових процесах у справах торгівлі людьми, що відбулися у 1883—1892 роках у Львові.  Зокрема,  1883 року відбувся судовий процес над пані Вайс, яка залучала молодих дівчат до свого приватного дому розпусти, який знаходився у Львові.  Бордель працював протягом останніх дванадцяти років за сприянням місцевих багатих «паничів», так званої «сметанки» аристократичних товариств. Серед мотивів, які спонукали пані Вайс до злочину, підсудна зазначила такими словами: «Для домашного огнища», які й послугували назвою для Франкового твору.

Головна героїня вистави знайшла нестандарте рішення, де взяти гроші/ Ira Marconi

Опис вистави

Де взяти гроші? Влаштуватися на додаткову роботу, продати майно, купити лотерейний квиток або...?
Наша героїня знайшла своє рішення. Тепер її чоловік жадає з'ясувати яке. Хто обманює: ліпший друг чи кохана дружина? Але щось точно нечисто, коли твоє життя здається імітацією.

Режисер Ігор Матіїв theatreonpodol.com

«У театрі на Подолі люблять Франка, і хотілося поставити не надто відому річ. Обрали психологічний детектив. З твором Франка вперше працював на професійній сцені, - розповідає режисер вистави Ігор Матіїв. -  Роман багатонаселений. Вистава поставлена на малій сцені, тому від деяких персонажів довелося відмовитися, деяких ми вирішуємо через маски. 
Герой через 5 років повертається додому з війни і розплутує дивні речі, які відбуваються вдома. Йдеться про дволикість світу - коли на публіку робимо одне, насправді інше, а потім публічно осуджуємо таких, як ми. Це  сучасний твір, адже за 100 років потреби людей не змінилися. І коли постає питання виживання, люди часто не гребують засобами. Змінилися лише обставини й антураж». 

"ІМІТАЦІЯ", детектив

Автор - Іван Франко
Режисер-постановник та автор інсценування - Ігор Матіїв
Художник-постановник та художник з костюмів - Таїсія Карась
Актори: Катерина Шенфельд, Катерина Вайвала, Ігор Ніколаєв, Костянтин Темляк, Станіслав Мельник, Євген Ковирзанов

Коли: 4, 5, 6 грудня о 18.00
Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20А, зала Ігоря Славінського
Вартість квитків: 300 грн.

3 грудня в прокат виходить документальна картина Володимира Мули «ЮКІ», що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу— NHL.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»