Перша сесія нової Київради: міський голова та депутати склали присягу

Депутати Київради прийняли присягу на вірність киянам і державі Україна
Депутати Київради прийняли присягу на вірність киянам і державі Україна

Після отримання депутатських мандатів та настановчого слова мера, в роботі сесії оголосили перерву до середи 2 грудня

Сьогодні відбулося перше пленарне засідання Київської міської ради IX скликання. 

Згідно із законодавчою процедурою, його провела голова міської територіальної виборчої комісії Валентина Королькова. На початку вона зачитала постанову про визнання, відповідно до результатів виборів, Віталія Кличка Київським міським головою. 

Новообраний мер склав присягу на вірність громаді Києва

Після того, як новообраний мер (до речі, це вже третя каденція Віталія Кличка) склав присягу на вірність громаді Києва та державі Україна, відбулося вручення посвідчень, значків і карток для голосування 120 новообраним депутатам Київради, 74 із яких обрані до Київради вперше. 

П'ятивідсотковий бар'єр для проходження до Київради подолали 7 партій. Найбільше мандатів отримали «Європейська солідарність» (31) та «УДАР» (30).  У «Єдності» - 14 депутатів. По 12 мандатів у «Слуг народу», «ОПЗЖ» та «Батьківщини». Партія «Голос» представлена 9 депутатами. 

Новообрані депутати Київради

Дружно і хором новообраний міський парламент склав присягу на вірність киянам, які довірили їм вершити долю міста. 

Вітаючи нову раду, Київський міський голова Віталій Кличко закликав усіх депутатів до єдності у прийнятті важливих рішень. 

Він зауважив, що людям нецікаві сварки, безкінечні переговори і політичні інтриги. Їм цікава робота і втілені справи, що впливають на якість їхнього життя. «Це я вам говорю як людина, яка втретє стала мером», - додав він.

 «Ці вибори відбулися в непростих умовах - пандемія коронавірусу, криза економіки, велика зневіра у суспільстві. Але кияни довірили нам відстоювати їх інтереси. І потрібно керуватися виключно цим. А не ставити на перше місце свою політичну приналежність, амбіції чи популізм. Красиві розповіді чи обурені промови вже не працюють. Людям потрібні конкретні справи, втілені проєкти, комфортне життя в місті. 

І я переконаний, що нова Київрада має показати приклад роботи в інтересах людей, які її обрали. В інтересах міста. Без політичних ультиматумів. Без боротьби за посади та інтереси окремих політиків», - підкреслив Віталій Кличко. 

Віталій Кличко привітав депутатів і закликав їх до єдності

Разом з тим, мер Києва наголосив, які рішення Київрада має схвалити в терміновому порядку ще в цьому році. Серед них - бюджет міста на 2021 рік та запровадження додаткових пільг для бізнесу, який постраждав через пандемію. 

 «Нам потрібно ухвалити бюджет столиці на наступний рік. Це критично важливо для життєзабезпечення міста. Треба продовжити пільги і заходи для підтримки бізнесу, які ухвалила Київрада минулого скликання. А також – продовжувати реалізацію проєктів, що розпочали в столиці та нових, що запланували, - сказав Кличко. - Тому, пропоную всім тверезо і реально оцінити всю серйозність ситуації. Бо ми сьогодні живемо дещо в інших реаліях. І об'єднатися в роботі заради киян. Оце і буде наш імідж. Якщо хтось думає про нього», - підкреслив мер та побажав новообраним депутатам холодного розуму і успіхів у реалізації даних киянам обіцянок. Та нагадав, що на них, як і на мерові,  лежить велика відповідальність за те, як буде розвиватися столиця, за те як житимуть її мешканці.

Після настановчого слова, Віталій Кличко оголосив про перерву в роботі сесії. За його словами, депутатський корпус продовжить працювати у середу. Перше, що належить зробити депутатам — сформувати більшість та обрати секретаря Київради і керівників депутатських комісій. 

У Київраді 74 нових депутатів

Наразі самі депутати не озвучують можливий формат коаліційної більшості — але в своїх коментарях для «ВК» висловлювали сподівання, що майбутня рада стане ефективним об`єднанням, яке оперативно працюватиме на благо Києва і киян. 

«Сьогодні ситуація дуже складна, оскільки Київ, на жаль, є одним із регіонів, який найбільше страждає від пандемії коронавірусу. Тому нам потрібно терміново внести коррективи до бюджету-2020 з тим, щоб перенаправити, з якихось причин невикористані, кошти на боротьбу з хворобою, на підтримку лікарень та бізнесу, який постраждав від карантинних заходів. Також маємо вчасно прийняти бюджет на наступний рік. Тому нам, депутатам, потрібно працювати оперативно та ефективно. Я сподіваюся на здоровий глузд партій, які відкинуть політичні амбіції і злагоджено почнуть вирішувати проблеми міста. Це має нас усіх об`єднати. Сподіваюся, будуть реальні справи, а не політика», - вважає депутатка від партії УДАР Ганна Старостенко

«Зараз тривають перемовини про формування більшості. Як правило, більшість формується навколо бюджету – основного документа, що здійснює розподіл коштів киян на підтримку галузей життєдіяльності міста. Ми не плануємо до когось приєднуватися, а хочемо відстоювати свої принципи, декларовані на виборах. Якщо сформована більшість буде їм слідувати, то ми будемо разом з нею, якщо ж будуть декларуватися неприйнятні для «Голосу» речі, то ми будемо осторонь», - переконаний Тарас Козак, депутат від партії «Голос».   

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»