Верховна Рада хоче дозволити батькові дитини йти в оплачуваний декрет

Батько зможе йти у відпустку по догляді за дитиною до трьох років
Батько зможе йти у відпустку по догляді за дитиною до трьох років

Нардепи пропонують розширити права батька у догляді за дитиною.

У вівторок, 1 грудня, ВРУ підтримала у першому читанні законопроєкт, який дозволить батькові взяти оплачувану декретну відпустку після народження дитини. 

«За» відповідний проєкт  №3695 проголосував 301 нардеп, ще 5 — утрималися, повідомили на сайті парламенту. Для того, щоб вступити у дію, проєкт закону ще мають ухвалити у другому читанні.

Автори пропонують дозволити батькові новонародженої дитини брати оплачувану 14-денну відпустку. Також законопроєкт передбачає, що перебувати у відпустці по догляду за дитиною до трьох років є рівним правом як матері, так і батька. Водночас батьки з багатодітної родини або сімей, у якій є дитина з інвалідністю, зможуть оформлювати додаткову відпустку по догляду за дитиною.

Окрім того, ВРУ внесла зміни у Кодекс законів про працю та закон «Про відпустки». Вони дають можливість отримати оплачувану відпустку для одного родича з переліку:

-  чоловіку, чия дружина народила дитину,

- батьку дитини у випадку, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але проживає з нею.  

-  бабусі або дідусеві чи іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Законопроєкт про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною зареєстрували в Верховній Раді у червні 2020 року. Раніше лише матір могла делегувати право на декретну відпустку батькові.